jít naiDNES.cz

Okamurův bratr Hayato: Tomio si hraje na spasitele a pracuje pro Kreml

Bratři Okamurové se neshodnou ve všech zásadních otázkách. | foto: koláž Expres.cz

Jako černá a bílá. Tak moc jsou odlišní bratři Okamurovi, kteří se názorově i lidsky ocitli tak daleko, jak jen mohli. Starší bratr Hayato nemá z Tomia radost a v minulosti se již vyjádřil, že sám touží vstoupit do aktivní politiky, aby mohl očistit rodinné jméno. Proto se rozhodl na podzim kandidovat do senátorského křesla. Nyní na Facebooku zveřejnil slova, ze kterých šéf SPD určitě nebude mít radost.

Tomio Okamura se profiluje jako populista, jemuž není žádný prostředek cizí, pokud by mu dopomohl k většímu osobnímu profitu. Svérázné finanční poměry v jeho předchozím politickém projektu Úsvit přímé demokracie ukázaly, že se nezastaví, ani když přivedl stranu na mizinu.

Starší ze sourozenců, Hayato Okamura je praktikující katolík, k protievropským snahám bratra má odpor, nesouhlasí ani s jeho protiimigračním a protiislámským populismem. V hodnocení Tomiových snah si nebere servítky.

„Jeho politika je prokremelská. Spolupracuje s podezřelými lidmi, jako je například Martin Nejedlý z okruhu prezidenta Zemana, který se chová jako kremelský emisar. Tomio dělá opravdu nebezpečné věci,“ prohlásil Hayato Okamura v pořadu ČT 168 hodin.

Hayato Okamura s nejstarším synem Františkem Ignácem a neúspěšným prezidentským...

Hayato Okamura s nejstarším synem Františkem Ignácem a neúspěšným prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem na jarní prodemokratické demonstraci na Václavském náměstí v Praze.

To ovšem Tomio zlehčuje. „Můj bratr Hayato, já ho mám rád, já ho dodnes zaměstnávám, za ta léta má ode mě práci obratově v milionech korun, já jsem zcela nad věcí,“ říká trochu na přeskáčku Tomio Okamura. 

To ovšem pravdomluvnější z bratrů kategoricky popírá: „Říkám na rovinu, není to pravda. Já pracuji mnoho let jako tlumočník delegací a průvodce turistů s japonštinou samostatně na živnostenský list, nikdy jsem Tomiovým zaměstnancem nebyl.“

27.května 2018 v 16:23, příspěvek archivován: 28.května 2018 v 21:00

BRATŘI

Novináři, redaktoři z médií se mne opakovaně ptají na Tomia. Ten je v osobní rovině členem rodiny, mým bratrem, kterého mám - a přece musím mít jako člověka rád.

V politické rovině je však jeho počínání velmi nedobré : Protože záměrně straší naše občany, hecuje je ke strachu a nejistotě - a ,,pasuje" se pak do role jejich zachránce a spasitele.

Pozorujeme-li Tomiovo působení v politice, vidíme, že jedná - možná polovědomě, ale spíše zcela vědomě - v zájmu Kremlu.

Symbolem zla, které jeho návrhy představují - je ,,czexit". Jeho realizace by byla pro náš národ ekonomickou, politickou a bezpečnostní katastrofou.

Ten by pak také asi přispěl k rozpadu Evropské unie jako takové - s dalekosáhlými důsledky nejenom na našem kontinentě, ale v širším mezinárodním prostředí.

Je to vpravdě ,,ďábelský plán" - ve službách cizí mocnosti.

Dnes večer v 21,40 hodin se bude část reportáže v pořadu ,,168 hodin" v ČT 1 týkat i toho, v čem a proč jsou bratři Okamurovi politicky odlišní a protikladní.

 „Není správné lidi ještě víc strašit, vybičovávat jejich strach a nejistotu a pak se stavět pomalu do role náboženského spasitele, který jediný je zachrání. To nakonec ani ničemu neprospívá,“ říká Hayato o Tomiovi. 

Jako člověka a bratra ho prý musí mít rád, ale to neplatí v politice. Tam prý vědomě hájí ruské zájmy a hraje si na spasitele vystrašených lidí, které záměrně hecuje ke strachu a nejistotě.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:18 26. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  29
 • Super
  13
 • Haha
  9
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
 • Sladký
  6
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat