Vážná nehoda u Holic: Převrátil se autobus, zraněných jsou desítky, mezi nimi děti

18. října 2018

Autobus se převrátil na bok, údajně kvůli prasklé pneumatice. | foto: ČTK

U Holic na Pardubicku došlo k vážné nehodě autobusu, který převážel i několik desítek dětí. Na místě jsou přibližně tři desítky zraněných, jeden z nich těžce, devět středně těžce a devatenáct lehce. Podle všeho však nikdo není v ohrožení života. Autobusu praskla levá přední pneumatika a převrátil se.

Desítky hasičů, záchranářů a dokonce i vrtulník zasahují u šestitisícových Holic na Pardubicku. Došlo tam totiž k vážné dopravní nehodě.

Na silnici číslo 36 havaroval linkový autobus. Převrátil se na bok, a to kvůli tomu, že mu praskla levá přední pneumatika. Řidič, který sám utrpěl otlučeniny a byl převezen do nemocnice, podle všeho nepožil alkohol a nehoda byla čistě technického rázu.

„Autobus byl starý čtyři roky, technickou kontrolu má z 31. srpna 2018 a každé tři měsíce se podrobuje bezpečnostní prohlídce, jako všechny vozy. Tu absolvoval 24. srpna 2018,“ oznámil mluvčí přepravní společnosti Arriva Roman Herden.

Nehoda si nevyžádala žádnou oběť a nikdo není v ohrožení života, na místě je však hned několik zraněných. 

Mezi těmi se nacházejí především děti, kterých autobus převážel hned několik desítek. Jak informovala záchranná služba, zraněných je přibližně polovina ze šedesáti cestujících. Jeden z nich utrpěl těžká zranění, devět středně těžká a devatenáct lehká zranění.

Na místě zasahují desítky hasičů a záchranářů.

Na místě zasahují desítky hasičů a záchranářů.

Na místo bylo vysláno hned několik hasičských aut, záchranek a dokonce i vrtulník. Pro nemocnice v Chrudimi a Pardubicích, kam budou zranění převáženi, byl kvůli nehodě aktivován traumaplán.

Právě na podobnou situaci jsou zasahující záchranáři detailně procvičení. Předevčírem se totiž zúčastnili hromadného cvičení.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek

Komentáře