jít naiDNES.cz

Já to pohlídám, slíbila Hana Třeštíková, která kope za Vinohradský pivovar

Hana Třeštíková (Praha sobě) | foto: Profimedia.cz

Nové výběrové řízení na Šlechtovu restauraci ve Stromovce bude, slíbila na zastupitelstvu Prahy radní pro kulturu Hana Třeštíková (Praha sobě). Prý to osobně ohlídá, vítěze už ale má. Je přesvědčená o tom, že lepšího vítěze, než je Vinohradský pivovar, který první, avšak neveřejnou soutěž vyhrál, hlavní město nenajde.

„Co se týče Šlechtovy vily ve Stromovce, společnost Obecní dům udělá nové výběrové řízení na provozovatele,“ řekla na jednání zastupitelstva radní Hana Třeštíková (Praha sobě). Stalo se tak poté, co první neveřejné řízení vyhrál Vinohradský pivovar, což později kritizovali i koaliční partneři jako neprůhledné a netransparentní.

„Svolám jednání dozorčí rady, kde budou i zástupci představenstva, a tam bychom domluvili harmonogram výběrového řízení,“ řekla Novinkám. Proces chce stihnout v rámci měsíců tak, aby byla Šlechtovka otevřena na jaře 2020, jak bylo původně naplánováno. 

Třeštíková se však nevzdává svého snu a nadějí, že se do vypsaného výběrového řízení přihlásí i její favorit, kterým je, světe, div se, Vinohradský pivovar. „Ještě jsem s nimi nemluvila, ale chystám se jim zavolat a budu je vyzývat, ať se určitě přihlásí. Myslím, že nikoho lepšího nenajdeme,“ lobbuje Třeštíková a moc dobře ví proč.

Spoluvlastníkem Vinohradského pivovaru je totiž člověk blízký starostovi Prahy 7 Janu Čižinskému (Praha sobě), a sice Matěj Turek, který je spjat právě s jeho hnutím a neúspěšně za ně kandidoval do pražského zastupitelstva. Hnutí věnoval také sponzorský dar. 

Problémem bylo i to, že výběrové řízení vypsalo představenstvo městské společnosti Obecní dům v době, kdy nemělo s městem platnou nájemní smlouvu na Šlechtovku. Tu vedení Prahy schválilo až v pondělí.

Pikantní na celé věci je také to, že si dva členové uskupení Praha 7 sobě a tři představitelé představenstva Obecního domu vytvořili konzultační komisi a o Šlechtově vile rokovali ještě dřív, než ji Obecní dům získal.

Výběrovému řízení, které původně vyhrál Vinohradský pivovar, předcházela v květnu schůzka konzultační skupiny, kterou podle Hany Třeštíkové (Praha sobě) tvořili členové představenstva Obecního domu Ondřej Ježek, Jan Lacina (STAN) a David Skála (Praha 1 sobě). V komisi seděli také Hana Třeštíková z Prahy sobě a Kamil Vavřinec Mareš z Prahy 7 sobě.

Když se radní za ODS a ANO pídili po tom, kdo dal zmíněné komisi mandát, odpovědi se jim nedostalo. „Je to zamotané,“ vybruslil ze situace Jan Lacina, který sedí v představenstvu Obecního domu...

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat