Grossová střeží tajemství manželových milionů: Kolik mi přistálo na účet? Jsou to polopravdy, tvrdí

Šárka Grossová tvrdí, že z účtu jejího manžela zmizely před smrtí stovky milionů. Podle advokáta by jí k rozřešení této záhady mělo stačit zeptat se v bance. | foto: reprofoto revue.idnes.cz

Po bývalém předsedovi vlády Stanislavu Grossovi (†45) nezůstaly jen dvě dcery a vdova Šárka (47). Je tu i pohádkové bohatství, jehož nabytí kontroverzní politik, který to myslel upřímně, nikdy příliš upřímně nekomentoval. To ho stálo kariéru. Co je s penězmi teď?

Vdova Šárka Grossová by měla být i s dcerami do konce života za vodou. Suma, kterou nashromáždil její zesnulý manžel je pro většinu obyčejných lidí astronomická. Původ peněz, které se jednoho dne objevily na Grossově kontě, a které dále úspěšně zhodnotil, nebyl nikdy uspokojivě vysvětlen. Expremiér si během svého politického působení přišel na částku převyšující sto milionů díky obchodování s akciemi energetické firmy Moravia Energo.

Jeho žena se ale ani dva roky po smrti manžela na amyotrofickou laterární sklerózu peněz nedočkala. A právě dosud neuzavřeným dědickým řízením argumentuje, když přijde na přetřes Grossovo podivné účetnictví. „Kolik přistálo a nepřistálo na účet, tady říkat nebudu. Vím, že je to hodně novinářsky nadnesené. V tom příběhu je hodně polopravd. Ovšem ze strany novinářů, nikoli z naší. Nebudu to víc komentovat,“ rozpovídala se v rozhovoru pro časopis Týden.

Také proto se s památkou zesnulého politika snoubí i hořká pachuť zkorumpovaného člověka, který si přišel na velké peníze díky zneužití kontaktů v politice i byznysu. Jedna z možných teorií mluví o tom, že za zázračným zbohatnutím advokátního koncipienta nestály zhodnocené akcie, ale dobře vyprané špinavé prachy z premiérských dob a dob jeho ministrování.

Jenže Šárka Grossová nic z toho komentovat nechce. „Nevím to všechno naprosto přesně, takže se nechci zamotat do nějakých dalších nejasností,“ tvrdí s tím, že Grossovy účty jsou dosud obstavené a musí se počkat na uzavření dědického řízení.

Jak dlouho se ještě bude táhnout? Tuto otázku si jistě nepokládá jen vdova, která podle svých slov nemá ze společného manželského jmění dodnes nic.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:22 28. června 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  21
 • Trapas
  17
 • Haha
  14
 • Cože
  13
 • Super
  9
 • Sladký
  9
Komentáře