jít naiDNES.cz

Goebbelsova technika! Novinář přirovnal Gretu k holčičce z nacistické propagandy

Hodně ostré kritice musí čelit americký novinář a spisovatel indického původu Dinesh D'Souza. Ten ve svém komentáři na Twitteru přirovnal klimatickou aktivistku Gretu Thunbergovou k holčičce z nacistických plakátů a napsal, že používat k propagandě nordickou dívku s copánky a červenými tvářemi bylo praktikou Hitlerovy pravé ruky Josepha Goebbelse. Už jen pod příspěvkem se objevily desetitisíce pobouřených komentářů.

Že je klimatická aktivistka Greta Thunbergová loutkou vyšších kruhů a nástrojem propagandy, to prohlašuje řada jejích odpůrců. Ještě dál teď ale zašel americký politický komentátor, reportér a spisovatel Dinesh D’Souza.

Ten na Twitteru Gretu přirovnal dokonce k árijským holčičkám, které na svoje plakáty používali nacisté. Jednu takovou dokonce se švédskou aktivistku porovnal v koláži.

„V nacistické propagandě byly často zobrazovány děti, zejména nordické bílé dívky s copánky a červenými tvářemi. Stará Goebbelsova technika! Vypadá to, že se dnešní levice stále učí od levice ze třicátých let,“ napsal pravicově orientovaný D’Souza.

22.září 2019 v 21:04, příspěvek archivován: 23.září 2019 v 13:10

Children—notably Nordic white girls with braids and red cheeks—were often used in Nazi propaganda. An old Goebbels technique! Looks like today’s progressive Left is still learning its game from an earlier Left in the 1930s https://t.co/E4q2KZ526s

Jeho tweet vzbudil samozřejmě obrovský poprask.

Ani ne po dni už pod příspěvkem bylo více než 35 tisíc komentářů, které povětšinou novináře osočují ze šíření nenávisti. Lidé mu píšou, že by se za sebe měl stydět.

Greta Thunberg se plaví do Ameriky milionářskou lodí z Monaka. Obstojí na...

Greta Thunbergová se plavila do Ameriky milionářskou lodí z Monaka.

„Tahle hra se mi líbí. Vy nosíte černé triko a máte černé vlasy. Stejně jako Hitler! Takže jste Hitler!“ píše D’Souzovi například ironicky jeden z diskutujících.

Sama Greta Thunbergová se k útoku nevyjádřila, má totiž spoustu práce na probíhajícím klimatickém summitu. Dorazila na něj jachtou, aby za sebou její cesta nezanechala žádnou uhlíkovou stopu.

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat