Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Ross z Přátel protestuje proti rasismu. V Buffalu se rozpadá policejní sbor!

  Buffalští policisté ukázali, jak moc jsou jednotní. Všech 57 příslušníků pořádkové jednotky policie v americkém Buffalu podalo v reakci na domnělou nespravedlnost výpověď. Rozčílil je vyhazov dvou kolegů, kteří tento týden během pouličních protestů srazili na zem a vážně zranili seniora. Policisté tvrdí, že jen dělali svou práci. Do protestů proti policejní brutalitě proti Afroameričanům se mezitím připojil i představitel Rosse z kultovního seriálu Přátelé David Schwimmer.

  Sedmapadesát policistů odešlo od pořádkové jednotky kvůli incidentu při protestech vyvolaných smrtí George Floyda. Starší muž se postavil do cesty těžkooděncům, ti jej odstrčili, muž zavrávoral, ztratil rovnováhu a upadl na hlavu.

  Ve videu je vidět, jak policisté křičí na 75letého muže, který jim při demonstraci vyjde vstříc a něco jim říká. Poté jeden z policistů do muže strčí, senior klopýtne, upadne a zůstane ležet na zemi. Krátce nato se mu u hlavy objeví stružka krve.

  Ani jeden z přítomných policistů neposkytl zraněnému první pomoc. Té se dočkal až od přítomných vojáků.

  Šokující událost sice okamžitě odsoudil guvernér státu New York Andrew Cuomo, který zákrok označil za zcela neopodstatněný a naprosto hanebný.

  Kolegové dvou již suspendovaných strážců zákona jsou ale jiného názoru. S vyhazovem svých kolegů nesouhlasí a jako protest dali hromadně výpověď. Argumentovat mají tím, že jen dělali svou práci.

  Do protestů proti rasové nerovnosti v Americe a policejní brutalitě, která je mířená právě proti Afroameričanům, se zapojila mimo jiné i hvězda kultovního seriálu Přátelé David Schwimmer, který ztvárnil roli Rosse.

  „Pochodovali jsme na počest bezpočtu černých životů, které byly ztraceny kvůli rasové nesnášenlivosti. Jsme naštvaní a zděšení lhostejností našeho prezidenta a požadujeme lepší zítřky pro naše děti. Všechny naše děti,“ napsal Schwimmer ke snímku, na němž spolu se svou bývalou partnerkou Zoe Buckman protestuje přímo v centru New Yorku.

  David Schwimmer se svou expartnerkou Zoe demonstruje v New Yorku proti rasismu.

  A neprotestuje se jenom ve Spojených státech, kde se některé demonstrace proměnily v rabování, ale přesunuly se i do Evropy.

  Demonstrace probíhají ve Francii, Anglii nebo v Praze, kde je v sobotu v 17 hodin naplánovaná akce na podporu hnutí Black Lives Matter (BLM; Na černošských životech záleží) a proti dlouhodobému porušování lidských práv černých Američanů ze strany vlády a policie v USA. Účastníci budou oblečeni v černé.

  Součástí akce bude zapalování svíček, předčítání jmen zavražděných, pokleknutí a symbolické ulehnutí na dlažbu jako vyjádření způsobu smrti trestaného recidivisty George Floyda.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:36 neděle 4. října 2020. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   38
  • Haha
   29
  • Cože
   28
  • Tvl
   27
  • Super
   26
  • Sladký
   26
  Vybrali jsme pro vás

  Kdo vládne Hradu. Co jsou zač lidé kolem prezidenta a o co spolu válčí

  Premium Z Hradu se půl roku po inauguraci Petra Pavla stává mocenské sídlo, v němž hlava státu nemá vždy hlavní slovo....

  Prapor Azov vrací úder. S Rusy si srovnává účty za jatka v Mariupolu

  Premium Za zprávou o osvobození dvou malých vesnic na východě Ukrajiny se skrývá zajímavý příběh. Osudy obránců Mariupolu,...

  Agáta a Soukup: Nečekaný zvrat u soudu. Co se stalo při předání dcery Rozárky?

  Premium Rozchod slavné herečky Agáty Hanychové (38) a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa (54) má mnohem složitější pozadí, než...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 21. září 2023, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz