Ponížená oběť hromadného znásilnění: Znalci zkoumají, zda sex s migranty nevyžadovala

8. listopadu 2019
V německém Freiburgu stále probíhá obří proces s deseti migranty a jedním Němcem, kteří měli loni na místní diskotéce zdrogovat a následně hromadně znásilnit osmnáctiletou dívku. Obžalovaní shodně tvrdí, že po nich dívka sex zoufale vyžadovala, zatím zjištěné okolnosti ale hovoří o opaku. Školačka, která si prošla peklem, je teď ale právě kvůli tomu vystavena nechutnému ponížení. Znalci před soudem zkoumají, zda vlivem drog skutečně neutuchající chuť k sexu mohla pociťovat!

Už několikátým měsícem ve Freiburgu pokračuje soudní proces se skupinou, která měla loni v říjnu hromadně znásilnit osmnáctiletou dívku. Jde o osm Syřanů, Alžířana, Iráčana a Němce ve věku 18–30 let.

Jeden z nich, mladý Syřan, měl dívku zdrogovat, pak v křoví nedaleko diskotéky znásilnit a následně přivolat ostatní.

Muži se pak na dívce měli střídat bezmála tři hodiny, přičemž ona se jim zoufale bránila. Tomu, že přesně takto celá událost probíhala, nasvědčují i důkazy.

Jenže muži tvrdí, že dívka hromadnou soulož doslova vyžadovala. A ta se kvůli tomu u soudu dostala do přímo ponižující situace.

Soudní znalci totiž aktuálně projednávají, zda dívka skutečně působením vysokého množství extáze, které jí bylo podáno, neměla zvýšenou chuť k sexu. A zda skutečně skupinu migrantů k hromadné souloži nepřemlouvala.

V tomto křoví mělo ke znásilnění dojít.

V tomto křoví mělo ke znásilnění dojít.

Co je pro ni každopádně pozitivní, je skutečnost, že výpovědi znalců nehrají ve prospěch útočníků.

„Extáze rozhodně nepatří mezi drogy, které zvyšují sexuální touhu. Naopak. Sexualita v tomto případě není hlavním problémem, uživatel se akorát může ocitnout ve stavu, kdy má zvýšenou potřebu mazlení, kontaktu s blízkou osobou. Zvýšení sexuální touhy způsobují jiné drogy,“ cituje server Spiegel.de výpověď Volkera Auwärtera, forenzního toxikologa z freiburské univerzitní nemocnice.

Jak navíc vyšlo najevo, dívce byl podán opravdu mimořádně silný typ extáze, v její krvi bylo odhaleno 160 miligramů. Aby se při její váze 70 kilogramů dostavil pozitivní účinek, musela by si vzít dávku zhruba poloviční.

Podle znalce ale při takovém množství, ještě navíc v kombinaci s nemalým procentem alkoholu v krvi, nemohla ani vnímat okolí.

Ve Freiburgu začal obří proces s cizinci, kteří podle obžaloby hromadně...

Mediální pozornost obžalovaným nevoněla.

Předpokládá se, že soudní proces bude trvat minimálně do konce letošního roku. Komplikuje ho i nevybíravé chování obžalovaných, kteří během líčení pokřikují na svědky a baví se mezi sebou (psali jsme ZDE). 

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:50 7. března 2020. Anketa je uzavřena.

  • 82
  • 44
  • 32
  • 30
  • 30
  • 22
Komentáře