1. Nejsem rasista, ale...
Pokud nějaká vaše věta takhle začínala, ještě pár let zpět jste byl za totálního vola, ignoranta, nevzdělance. Dnes už tohle spojení používá každý druhý a úplně vážně. Je to realita a je toho prostě moc. Naposledy tuto frázi použili obyvatelé města Calais, u jejichž města stojí největší uprchlický tábor v Evropě.
2. Určitě to byli náckové
Pořádného nacistu aby člověk pohledal - dokonce už ani neonacisté nevypadají jako dřív. Nácek je dnes každý, kdo si dovolí prohlásit něco protiuprchlického. A je jedno, že vypadá normálně, nenosí bombera a kanady, má vlasy a třeba ve volném čase chová včely. Nelíbí se ti migranti? Tak jsi nácek a basta. Co by na to řekl Adolf?
3. Někdo nebo něco se fašizuje
Že se něco fašizuje, většinou česká společnost, občas ale třeba i Pražská kavárna, slýcháme dnes a denně. Čteme to ve statusech na Facebooku, ale i v médiích, přitom to ale ve skutečnosti znamená jen to, že lidé více vyjadřují své názory v internetových diskuzích, které dříve nebývaly tolik slyšet. Co dodat; Mussoliniho na vás!
4. Je to bomba
Frázi, díky níž jste mohli vyjádřit nadšení z určité věci, raději už nyní pronášejte jen v soukromí. Na nádražích, letištích a dalších veřejných prostranstvích se to může ošklivě nevyplatit. My si neděláme legraci.
5. Já jsem pravý vlastenec
Prohlášení, na kterém ještě před deseti lety nebylo nic špatného, byl to dokonce kompliment. Dnes je to první titul, kterým se častují všichni ti vyšinutí snaživci, co si chtějí nahrabat volební hlasy. A druhé straně tu máme ty, kteří díky nim na tuto větu zbytečně doplácejí - třeba obyčejní vojáci ve službě vlasti.
Fotogalerie |