jít naiDNES.cz

Do práce senátor Čuba nechodí, i tak ale vydělá ranec! Kolik mu chodí na účet?

Senátor František Čuba bere pořádný balík! Přitom ale nechodí do práce. | foto: Koláž Expresu

Tak tohle je práce snů! Zlínský senátor František Čuba se v Senátu Parlamentu ČR neukázal už devět a půl měsíce. I přesto ale pobírá nadále plat, o kterém si většina obyvatel České republiky může nechat zdát. Kolik že tento „zaměstnanec roku“ bere a jak je to vůbec možné?

Jednaosmdesátiletý František Čuba je dlouhodobě nemocný a svůj návrat do práce rozhodně nechce uspěchat. Senátu už ale pomalu dochází trpělivost.

„Pokud ta nemoc trvá dlouho, tak by měl zvážit, zdali není seriózní se toho mandátu vzdát a uvolnit místo, prostor pro další volbu,“ řekl pro Český rozhlas předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Není divu, že nepřítomnost Čuby ostatním vadí. Bývalý předseda JZD Slušovice totiž za své „pracovní nasazení“ pobírá neuvěřitelný balík!

Podle informací České televize každý měsíc zlínskému senátorovi Čubovi přijde na účet 122 100 Kč. Jak k takové sumě tento politik přišel?

Jeho plat se skládá ze základní senátorské mzdy ve výši 71 tisíc korun a z toho důvodu, že Čuba do Prahy nejezdí, tak bere i finanční náhrady na dopravu a reprezentaci ve výši 51 tisíc korun. Do konce minulého roku mu navíc Senát ještě platil i pronájem bytu za 17 tisíc!

Jak je možné, že Čubovi chodí peníze na dopravu, když se do své práce dostavil naposledy loni 24. srpna? Tato otázka trápí jistě všechny občany České republiky. Zajímavým zjištěním je také to, že pokud by si František Čuba vzal neschopenku, tak by jeho příjem klesl o neuvěřitelných 100 tisíc!

Jak dlouho budou ještě jednaosmdesátiletého nepracujícího kolegu ostatní senátoři snášet? Podle reakcí se zdá, že pohár trpělivosti už přetekl, a Čuba tak přijde o práci snů.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:50 10. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  64
 • Trapas
  41
 • Super
  28
 • Tvl
  24
 • Sladký
  18
 • Haha
  14
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře