Na letišti Orly v Paříži se střílelo, radikalizovaný muslim sebral vojačce na letišti zbraň

18. března 2017
Na pařížském letišti Orly došlo k vážnému incidentu a střelbě. Neznámý muž sebral hlídkující vojačce její zbraň a byl následně zastřelen. Provoz na letišti byl zastaven.

Ke střelbě mělo dojít v 8:30 ráno. Muži se podařilo sebrat automatickou pušku vojačky hlídkující se dvěma kolegy v jižním terminálu letiště. Muž držel chvíli vojačku jako rukojmí. Její kolegové se nejprve snažili uklidnit, pak se ozvaly podle svědků dva výstřely a vojáci muže zastřelili.

Podle dalších informací o dvě hodiny před tímto činem ten samý muž střílel na policejní hlídku na jednom pařížském předměstí. Ze svého Renaultu Clio vystřelil několikrát z brokovnice a postřelil vážně jednoho z policistů. Vozidlo bylo nalezeno ve Vitry, uvnitř auta bylo zakrvavené tričko.

Policie identifikovala útočníka jako radikálního muslima, který byl v předchozích letech ve vězení za drogové delikty. Právě ve vězení mělo dojít k jeho radikalizaci. Celý incident vyšetřuje zvláštní prokurátor pro terorismus . Francouzský ministr vnitra Bruno Le Roux již potvrdil, že střelec je ta samá osoba, která zaútočila na letišti.

Na letišti Orly je zastaven veškerý provoz, letadla jsou odkláněna na sousední letiště Charlese de Gaulla. Letiště je evakuováno a je obsazeno protiteroristickými jednotkami.

Útok přišel v den, kdy zemi navštívil princ Charles se svou chotí. Oba jsou na Britské ambasádě, v plánu mají později navštívit oběti terorismu.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:29 neděle 16. července 2017. Anketa je uzavřena.

  • 8
  • 8
  • 7
  • 6
  • 6
  • 6
Komentáře