Foto dne: Letadla se stovkami pasažérů v infarktové situaci

18. září 2017
Sedmdesátiletý inženýr Chris Hine často sedí na své zahrádce v Surrey a dívá se, jak letadla čekají frontu v okruzích, až se pro ně uvolní přistávací dráha v Heathrow. Tentokrát ho však pohled na obří Virgin Airbus A340 a Dreamliner 787 od British Airlines doslova zvedl ze židle.

Obrovské dopravní stroje s rozpětím křídel kolem šedesáti metrů, kdy jeden unese na palubě až 311 a druhý až 214 cestujících, se překřížily v různých letových hladinách, aby vytvořily infarktový pohled pro důchodce s fotoaparátem na zahrádce.

„Letadla byla tak blízko, až jsem se domníval, že se cestující musí vidět,“ popisuje optický klam pan Hine, kterému se dokonce podařilo vyfotografovat giganty ve chvíli, kdy se křižoval jeden nad druhým.

Podle předpisů by měla mít letadla rozdíl mezi letovými hladinami nejméně jeden tisíc stop, tedy 304 metrů. Ale i pro oko laika je zřejmé, že tomu tak v tomto případě nebylo.

Stroje letí v takovou chvíli lehce pod třísetkilometrovou rychlostí za hodinu. Kolem letiště Heathrow je dlouhodobě „narváno“ a britská vláda už dlouho zvažuje rozšíření letiště o další letové dráhy.

Virgin Atlantic se křižuje s Dreamlinerem 787 poblíž letiště Heathrow.

Virgin Atlantic se křižuje s Dreamlinerem 787 poblíž letiště Heathrow.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:17 úterý 16. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

  • 18
  • 4
  • 4
  • 4
  • 3
  • 3
Komentáře