Filmová premiéra senátora Kubery: S prezidentem Benešem jsou jak bratři

Je dlouholetým primátorem Teplic i českým senátorem, kromě toho si ale populární politik Jaroslav Kubera vyzkoušel také roli prezidenta. Konkrétně druhého československého prezidenta Edvarda Beneše. Právě toho si totiž zahraje ve filmu Toman, který se už tento týden dostane do českých kin. Podoba nejslavnějšího českého kuřáka s jedním z nejznámějších státníků naší historie je až zarážející!

Snímek Toman vypráví příběh kontroverzního šéfa zahraniční rozvědky Zdeňka Tomana, který pochybným způsobem sháněl komunistům před rokem 1948 peníze a pomohl jim tak vyhrát volby. Do kin bude uveden 4. října.

A protože Zdeněk Toman na „výsluní“ působil v době, kdy úřad československého prezidenta zastával Edvard Beneš, nemohl jeden z nejznámějších státníků naší historie ve snímku chybět. Benešovu roli, sice malou, ale přesto významnou, ovšem režisér nesvěřil do rukou ostříleného herce.

Střihne si ji naopak filmový zelenáč, zato jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších politiků Jaroslav Kubera. Že by se snad dlouholetý primátor Teplic chtěl dát ve svých jednasedmdesáti letech k filmu? Do role Edvarda Beneše ho vynesla spíš nezpochybnitelná podoba s druhým československým prezidentem.

Jaroslav Kubera v roli Edvarda Beneše ve filmu Toman.

Jaroslav Kubera v roli Edvarda Beneše ve filmu Toman

Samotný Kubera se sice na vlastních stránkách označuje za nejznámějšího českého kuřáka a prezident Beneš byl naopak zapřísáhlým nekuřákem a abstinentem, jinak ale politikovi působícímu v ODS role padla jako ulitá. S Benešem jako by si z oka vypadli, a dokonce ani trochu nevadilo, že byl Kubera při svém filmovém debutu před kamerami pořádně nervózní.

Jaroslav Kubera jako prezident Edvard Beneš na oficiálním portrétu.

Jaroslav Kubera jako prezident Edvard Beneš na oficiálním portrétu

„Pan Kubera byl při natáčení trošku nervózní, což se mi moc hodilo. Protože prezident Beneš na tom nebyl po stránce zdravotní po válce už dobře, byl hodně nerozhodný, takže jsem z té nervozity udělal přednost. Scény tak působí úplně přirozeně,“ vysvětlil režisér Trojan.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:48 29. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Sladký
  10
 • Haha
  8
 • Tvl
  8
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat