Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 49  Kč / 1. měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Soukromí Filipa Turka: Auta, ženy a kryptoměny. Vztah měl před lety, teď je hlavní politika

  Stal se kometou letošních eurovoleb, podle mnohých je největším vítězem. Po náročné kampani se teď Filip Turek může radovat a těšit na kariéru v politice, která je jeho velkou vášní. Podobně jako auta anebo třeba ženy. Jak to s nimi vlastně má, popsal novopečený europoslanec a majitel druhého největšího počtu preferenčních hlasů ve velkém rozhovoru pro Expres.cz.

  Soukromí politiků, to je velice žádaná věc. Filip Turek si to svoje hlídá, ačkoliv právě u něj se jedná o hodně zajímavý prvek. Český Dolph Lundgren totiž má vedle velkého počtu fanoušků také nemalou řadu fanynek.

  „Na Instagramu chodí zprávy i fotky a je to fajn, vůbec si nestěžuji. Ale jak jsem se pustil do politiky, ta je pro mě úplně stěžejní, a když něco dělám, tak to dělám naplno. A myslím si, že nějaký rodinný či partnerský život se vylučuje s tím tohle naplno dělat,“ prozradil Turek nedávno v pořadu PoliTikTok.

  Vážný vztah tak aktuálně novopečený europoslanec za koalici Motoristů a Přísahy nemá. Ani v minulosti, když byl ještě primárně podnikatelem či závodníkem, se po jeho boku veřejně žádná nepohybovala. Byť partnerku měl.

  „Měl jsem delší vztah, který jsme ale před nějakými drobnými pár lety přerušili. A nejsem v tomhle přelétavý, takže aktuálně vážný vztah nemám. Samozřejmě se občas s někým stýkám, ale opravdu času nemám moc. A považuji to za součást mého nejhlubšího soukromí, což není něco, s čím bych chodil na veřejnost,“ vysvětlil.

  Filip Turek

  Auta a investice

  Atraktivní je pro ženy Filip Turek i coby úspěšný muž, který si podnikáním přišel na slušné peníze. Jeho primárním zdrojem příjmů byla donedávna auta, ovšem nejen ta, už od mládí například Turek investoval. Na první historický vůz si našetřil dokonce už ve třiadvaceti letech.

  „To bylo v roce 2008. Bylo mi přibližně třiadvacet let, přesto jsem v té době měl velké množství obchodních aktivit a k tomu jsem studoval právo. Obchodoval jsem na burze, obchodoval jsem s pohledávkami, už jsem hledal investiční vozy pro své klienty a zajišťoval vzácné náhradní díly na anglická auta. Pravidelně jsem jezdil na aukce a burzy do Anglie a po celé Evropě. Dnes mají všichni pocit, že musím mít více životů, ale to nic není proti tomu, jak aktivní jsem byl v té době,“ vzpomínal Filip Turek v jiném, starším rozhovoru v říjnu roku 2022.

  Ten mimochodem vznikal v jeho tajné garáži, kde má hrstku výstavních vozů anglické výroby. Filip Turek tehdy byl známý spíše v motoristické komunitě, podporoval tehdy čerstvě vzniklé Motoristy, ovšem kandidatura zatím na stole nebyla.

  Rozpovídal se také o tom, co ho nejvíce živí v současnosti. Zazněly také investice do kryptoměn, Turek se zaměřuje zejména na bitcoin.

  „Podnikání jsem měl vždy diverzifikované, obchodoval jsem hodně i v zahraničí, šlo třeba o jednorázové kontrakty v Japonsku a v jiných vzdálených zemích. Měl jsem společnosti i mimo Česko a Evropskou unii, tady už mám jen dvě. Mým cílem je věnovat se kromě obchodování s kryptem už pouze renovacím automobilů Jaguar E-Type a příbuzným modelům, což dělám v podstatě patnáct let, a dále servisem vozů Jaguar,“ popisoval.

  Teď ho čeká nová etapa jeho profesní kariéry. Ta politická.

  Fotogalerie