Feri: Prolomit limity je jako být bez práce a koupit si hummera

20. října 2015
  • V pondělí rozhodla Vláda o prolomení těžebních limitů
  • Demonstrace proti navýšení těžby uhlí se účastnil i Dominik Feri
  • Teplický radní a komentátor Expresu komentuje prolomení limitů

Rozhodnutí vlády prolomit těžební limity v Ústeckém kraji je podle radního Teplic Dominika Feriho nelogickým krokem zpět, který severu Čech nijak nepomůže, ale spíše uškodí. | foto: koláž Expres.cz

Pondělní rozhodnutí Vlády o prolomení limitů pro těžbu uhlí v severních Čechách jistě znatelně ovlivní život obyvatel Ústeckého kraje. Mezi těmi,kteří s tímto kontroverzním krokem nesouhlasí a kteří se proto i zúčastnili pondělní demonstrace proti prolomení limitů byl i teplický radní Dominik Feri. Prostřednictvím Expresu si můžete přečíst jeho pohled na věc.

Pondělí ráno. Fenomén oblíbený obdobně, jako berní úřad. Naštěstí ne všichni jdou se zatrpklým výrazem do práce. Jako student vysoké školy jsem jeden z nich, šťastnějších.

Vyrazil jsem z Teplic do Ústí nad Labem. Zasedá tam totiž mimořádně Vláda, což je něco co bych si obvykle ujít nechal, nicméně tentokrát je téma hovoru zcela zásadní - prolomení těžebních limitů.

Dominik Feri na demonstraci proti prolomení těžebních limitů v Ústí nad Labem.

Dominik Feri na demonstraci proti prolomení těžebních limitů v Ústí nad Labem.

A nebyl jsem sám. Kromě přibližně 150 demonstrantů z různých skupiny podporující zachování limitů (Strana zelených aj., včetně zástupců Horního Jiřetína, jejichž spořádaný příchod na scénu, velmi podobný příjezdu Gandalfa k Helmovu žlebu, na mě udělal velký dojem) totiž na místo dorazili i horníci. Celkem jedenáct autobusů horníků. Potěšující je, že se také vyvezli a oddychli si, protože drancování kraje a jeho transformace v měsíční krajinu je docela fuška.

Nejsem jeden z těch, kteří mají při pohledu na vyuhlenou krajinu tělesné hnutí, případně jim nevadí mít po deseti letech (již tak nepříjemného) pobytu na severu Čech plíce čisté, jak vjezd do štěrkovny. Zároveň nejsem nijak navázán na těžební průmysl a je mi jasný, že byť nyní v zemi uhlí je, po vytěžení již nebude (tohle jako by snad nedocházelo většině protestujících). Čím dřív transformaci našeho bohapustého kraje z těžební jámy na civilizovaný prostor započneme, tím lépe.

Spolu s Ferim proti prolomení těžebních limitů v Ústí demonstroval i poslanec...

Spolu s Ferim proti prolomení těžebních limitů v Ústí demonstroval i poslanec za TOP09 Michal Kučera.

Inu, vláda rozhodla limity prolomit. Sice kvůli tomu nepadnou žádný domy, ale dělat bordel to bude stejně. Krása.

Díky tomuto prozřetelnému rozhodnutí vlády mám ale jednu milou jistotu. Kdybych teď upadl do kómatu a probudil se z něj až za 40 let, Ústecký kraj bude vypadat stejně jako dnes. Možná hůř.

K tématu je i poslední Dominikův status na Facebooku: „ Prolomit limity je jako bejt bez práce a koupit si hummera. Na kterýho mi poskytne půjčku Home Credit. Čili zbytečný, nelogický. A tak povšechně stupidní.“

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:52 17. února 2016. Anketa je uzavřena.

  • 13
  • 11
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
Komentáře