jít naiDNES.cz

Šokující tajemství o Harrym Potterovi: Rowlingová nadchla fanoušky, podle jiných je rasistka!

J. K. Rowlingová prozradila šokující tajemství ságy o Harrym Potterovi. | foto: Daily Mirror

Fanoušci slavné ságy o kouzelnickém chlapci se už za pár týdnů dočkají pokračování filmu Fantastická zvířata a kde je najít. A jak napovídá nedávno vydaný oficiální trailer, autorka J. K. Rowlingová v něm prozradí naprosto zásadní tajemství, které prý v hlavě nosila dlouhých dvacet let. O co jde a proč tím řadu lidí pořádně vytočila?

Konspirační teorie o původu či vztazích jednotlivých postav jsou pro fanoušky ságy o Harrym Potterovi oblíbenou kratochvílí. Tohle ale nečekal nikdo z nich. Nedávno vydaný trailer k pokračování filmu „Fantastická zvířata a kde je najít“ odhaluje naprosto šokující informaci!

Jak upozornil Daily Mirror, v traileru se objevuje pasáž zobrazující show kouzelnického cirkusu. V hledišti během ní sedí chlapec jménem Credence, postava objevující se již v prvním díle Fantastických zvířat. V jednom ze záběrů zašeptá jméno „Nagini“, načež se žena účinkující v cirkuse, kterou ztvárnila herečka Claudia Kim, promění v hada.

A zasvěcení už chápou. Nagini, věrný služebník lorda Voldemorta v podobě obřího hada, který se v knize i filmu objevuje od čtvrtého dílu, má tedy ve skutečnosti lidský původ. Přesněji jde o ženu asijského původu. 

Že bude o několik desetiletí později (film zachycuje události před narozením Harryho Pottera, pozn. red.) sloužit nejmocnějšímu černokněžníkovi všech dob a on z ní dokonce udělá jeden ze svých viteálů, v tu chvíli ještě vůbec netuší.

Claudia Kim jako Nagini ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít.

Claudia Kim jako Nagini ve filmu Fantastická zvířata a kde je najít.

Jak vysvětlila autorka Harryho Pottera J. K. Rowlingová, Nagini je ve skutečnosti tzv. maledictus, tedy žena, která se následkem prokletí krve mění ve zvíře. Že je Voldemortovým společníkem ve skutečnosti právě tento tvor, a nikoliv jen obyčejný had, jak si až dosud všichni mysleli, prý spisovatelka věděla už dvacet let.

Je to prý rasismus!

Zatímco většina fanoušků Harryho Pottera je objevem fascinována, existuje i řada lidí, kteří jejich nadšení nesdílí. A to proto, že ačkoliv Rowlingová platí za velkou zastánkyni práv menšin a žen, podle nich je postava Nagini nanejvýš projevem rasismu.

„Rowlingová je odpad a mně je z toho špatně. Nagini je zjevně východoasijská žena. Pokud podle někoho není rasistické, že je Asiatka domácím mazlíčkem bílého muže, pak nevím, co na to říct,“ zhodnotil například jeden z naštvaných fandů.

„Podle mě je tohle zku*veně za hranou. Bílý muž má asijskou ženu jako zvířátko? Vloží do ní část svojí duše? Krmí ji svými nepřáteli?“ přidal se další.

Oblíbená spisovatelka Rowlingová zastává moudrý názor, že i lidé, které nemáme...

Někteří Rowlingovou obviňují z rasismu!

Rowlingová však bizarní obvinění z rasismu odmítá. „Naga jsou hadovité bytosti z indonéské mytologie, proto to jméno Nagini. Někdy jsou líčeni jako napůl člověk, napůl had. Indonésie zahrnuje několik stovek etnických skupin. Mějte krásný den,“ zpražila další zhrzenou fanynku na Twitteru.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:54 26. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  111
 • Haha
  35
 • Cože
  23
 • Trapas
  14
 • Sladký
  11
 • Tvl
  7
Komentáře

Mohlo by vás zajímat