jít naiDNES.cz

Vydělávat pomocí fake Instagramu je snadné, ukázal experiment!

Calibeachgirl310 je krásná, oblíbená...a neskutečná. | foto: Bored Panda

Na sociálních sítích se dnes dá pořádně vydělávat, což je asi důvod, proč se tolik mladých lidí snaží vybudovat si na internetu jméno. Problém však je, že velká část účtů, které skutečně vydělávají, není podložena pílí a originalitou jejich vlastníků, ale jedná se pouze o účelový podvrh. Jak moc jednoduché to je, ukázal následující experiment s Instagramem!

Ovlivňování sociálních sítí je dnes byznys, ve kterém se točí nemalé peníze. Bohužel je ale velká část profilů pouze fake určený k tomu, aby na něm jeho tvůrce mohl vydělávat. Mediální agentura Mediakix se rozhodla otestovat, jak moc jednoduché to bude, a za tím účelem vytvořila dva úplně falešné profily na Instagramu.

První z nich patřil fiktivní módní blogerce Calibeachgirl310, kterou si zahrála modelka Alexa Rae, a druhý blogerce, která dokumentuje své zážitky z cest, kterou nazvali Wanderinggirl a ztvárnila ji Amanda Smith. Ty nafotily několik základních fotografií a zbytek snímků na profilech byl poté posbírán z náhodných fotobank poskytujících obrázky zdarma. Víceméně všechny obsahovaly buď oblíbené turistické destinace, nebo blonďaté dívky podobné modelkám, kterým však nikdy nebylo vidět do tváře.

Poté začala agentur Mediakix nakupovat followery v množství kolem 1000 denně, což stálo zhruba 8 dolarů denně, což je zhruba 200 korun. Jakmile jich měli zhruba 15 000, začali nakupovat komentáře a „lajky“ za podobně směšné ceny.

Během pár dní se začínaly samy ozývat různé značky a firmy se žádostmi o spolupráci, z nichž některé fiktivní blogerky podepsaly a vydělaly na nich mnohem více, než kolik agenturu celá tato taškařice stála. Celkově utratili kolem 1000 dolarů (asi 25 000 korun), což byla zcela návratná částka.

Co z toho plyne? Nemusíte být vůbec výjimeční nebo zajímaví, abyste mohli být na Instáči za hvězdu. Stačí, když budete mít něco málo naspořeno. A co z toho plyne ještě? Nevěřte všemu, co vidíte na internetu!

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:30 9. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  7
 • Trapas
  6
 • Tvl
  6
 • Haha
  5
 • Cože
  5
 • Sladký
  4
Komentáře