jít naiDNES.cz

Cenzura pravicových aktivistů: Komu Facebook bez váhání smazal profil?

Sociální síť Facebook se rozhodla bojovat proti projevům nenávisti, ovšem poměrně dost kontroverzním krokem. Místo tolik proklamované kontroly jednotlivých příspěvků prostě a jednoduše zablokovala účty několika aktivistům podporujícím nacionalismus. O komunikační kanál tak přišel třeba známý publicista Milo Yiannopoulos a mnoho dalších. Kdo všechno dostal od Facebooku stopku?
Štěpán Karlesz Expres.cz
  9:06
1/5

Facebook se s podněcováním nenávisti mazat nehodlá. Takový signál vyslali představitelé nejrozšířenější sociální sítě v posledních dnech, kdy bez milosti smazali účty několika nacionalistickým či protiimigračním aktivistům.

Jedná se o hodně diskutabilní krok. Odstraňovat jednotlivé příspěvky potenciálně podněcující nenávist je jedna věc, preventivně a bez slitování cenzurovat uživatele s poměrně velkým dosahem je věc druhá. Facebook si každopádně za rozhodnutím stojí.

„Vždy jsme blokovali jednotlivce nebo organizace, které podporují násilí a nenávist, bez ohledu na ideologii. Proces hodnocení potencionálních narušitelů je rozsáhlý a právě to nás vedlo k rozhodnutí odstranit tyto účty,“ cituje server The Guardian mluvčí Facebooku, která mimochodem prohlásila, že Facebook bude rozhodně v politice mazání jednotlivých účtů pokračovat.

Na rozsáhlou mazací akci doplatili především pravicoví aktivisté, mezi nimi například i Milo Yiannopoulos. Na dalších stránkách se podívejte, kdo tito aktivisté jsou.

Co ty na to?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 9:06 2. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  27
 • Haha
  15
 • Trapas
  12
 • Super
  11
 • Cože
  11
 • Sladký
  9
Komentáře