jít naiDNES.cz

Bývalá první dáma teroru: Opustila vůdce IS a těší na svobodu v Evropě!

Abú Bakr al-Bagdádí přišel o jednu ze svých manželek. | foto: koláž Expres.cz

Osmadvacetiletá Saja al-Dulaimiová byla provdaná za hlavu Islámského státu Abú Bakr al-Bagdádího. Ale dnes s ním nechce mít nic společného a diví se, že je z něho takový netvor.

Jedna z bývalých manželek Abú Bakra al-Bagdádího chce začít nový život v Evropě se svou osmiletou dcerou Hagar.

Fotogalerie

„Chci začít znovu ve svobodné evropské zemi, ne v arabské,“ řekla Saja al-Dulaimiová pro švédskou televizi Expressen v rozhovoru, který se uskutečnil v Libanonu.

Libanonská armáda ji už předloni zadržela na útěku ze Sýrie na hraničním přechodu, po několika měsících ji však z vazby propustili.

Ve vězení byla kvůli podezření z podporování extremistických organizací.

Saja al-Dulaimiová byla členkou irácké elity a jejím prvním manželem byl bodyguard Saddáma Husajna. Po jeho smrti se v roce 2008 provdala za Abú Bakr al-Bagdádího, který byl v té době členem teroristické organizace Al-Káida.

Hon var gift med al-Baghdadi, världens mest eftersökta man, och tillsammans har de en dotter. Nu berättar Saga, 28, om livet med IS-ledaren: ”Han var en vanlig familjefar, det är en gåta."

Zveřejnil(a) Expressen dne 30. březen 2016

Otěhotněla s ním, ale i přesto nynějšího vůdce Islámského státu po třech měsících opustila. Naposledy s mužem, kterého popsala jako obyčejného otce od rodiny, mluvila v roce 2009. Nyní je provdaná za Palestince.

„Jak se emír mohl stát hlavou nejnebezpečnější teroristické organizace na světě, je mi záhadou,“ dodává žena, která by se v nadsázce dala nazvat bývalou první dámou teroru.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:18 30. července 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  15
 • Tvl
  14
 • Haha
  11
 • Cože
  10
 • Super
  9
 • Sladký
  8
Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře