jít naiDNES.cz

Babišova kočka, ajťák od Pirátů, kovaná komunistka. Koho sledovat v eurovolbách?

Volby do Evropského parlamentu se kvapem se blíží, v Česku budou probíhat ve dnech 24. a 25. května. Tolik pozornosti jim Češi nevěnují, v porovnání s volbami do Poslanecké sněmovny lze zájem označit za mizivý. Jenže to je chyba, ať se nám to líbí, nebo ne, Evropská unie výrazně promlouvá do fungování státu, je proto důležité, kdo v jejím parlamentu bude české zájmy hájit. Podívejte se na výběr šesti kandidátů, u nichž bude zajímavé sledovat, jak si ve volbách povedou.
Štěpán Karlesz Expres.cz
  13:55
1/7

Jan Zahradil

Lídr kandidátky ODS Jan Zahradil je politickým matadorem. V politice figuruje od devadesátých let, už v roce 1998 byl zvolen do Poslanecké sněmovny a v roce 2001 dokonce rok zastával funkci místopředsedy.

V první řadě má ale Zahradil letité zkušenosti právě s Evropským parlamentem. Jeho poslancem je už od roku 2004, není se proto čemu divit, že právě on je lídrem kandidátky modrých.

Jan Zahradil je politický matador.

Jan Zahradil je politický matador.

Možné je i to, že se Zahradilovy roky v europarlamentu pomalu chýlí ke konci. V týdnu totiž naznačil, že by rád zamířil ještě výš a že uvažuje o kandidatuře na prezidenta.

Komentáře