Kam na dovolenou? Česko se zařadilo mezi země, kde nehrozí nebezpečí

16. ledna 2017
Dnešní doba postrádá bezstarostnost minulých let. I Evropou začalo obcházet strašidlo terorismu a některé dříve populární destinace dnes již nejsou příliš bezpečné k návštěvě. Pokud plánujete vyrazit na dovolenou po starém kontinentě, vodítkem by vám mohla být nově sestavená mapa zemí podle bezpečnostních rizik a stupňů ohrožení terorismem. Příznivou zprávou pro Čechy, kteří plánují zůstat doma, je fakt, že Česko patří mezi nejbezpečnější země Evropy.

1.Nejvyšší stupeň ohrožení terorismem

Jaké země sem patří: Francie, Belgie, Německo, Velká Británie, Turecko, Rusko

V těchto zemích již proběhly teroristické útoky a jsou zde aktivní teroristické buňky napojené na Islámský stát. Bezpečnostní opatření v ulicích i práce tajných služeb jsou sice významně posíleny, přesto ale obzvlášť ve velkých městech je riziko dalšího útoku nejvyšší. Doporučuje se vybrat si jinou destinaci.

2.Vysoký stupeň ohrožení terorismem

Jaké země sem patří: Rakousko, Ázerbajdžán, Bosna a Hercegovina, Kypr, Dánsko, Řecko, Itálie, Kazachstán, Makedonie, Nizozemsko, Španělsko, Švédsko, Ukrajina

Na území těchto zemí tajné služby registrují radikálně islámské buňky a došlo i k zatčení několika osob podezřelých z napojení na teroristy. Jiné země zase slouží islamistům jako tranzitní země pro vstup do Evropy či se zde shromažďují ve větších počtech uprchlíci. K velkým útokům zde zatím nedošlo, přesto je lepší mít se neustále na pozoru a omezit pochyb v davu a na odlehlých místech.

Kde je v Evropě bezpečno? Před vycestováním se poraďte s touto mapou...

Kde je v Evropě bezpečno? Před vycestováním se poraďte s touto mapou vypracovanou bezpečnostními službami.

3.Nízký stupeň ohrožení terorismem

Jaké země sem patří: Albánie, Andora, Bělorusko, Bulharsko, Chorvatsko, Finsko, Gruzie, Irsko, Lucembursko, Monako, Černá Hora, Norsko, Portugalsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko

V daných zemích není známá žádná reálná hrozba, přesto je však doporučována obezřetnost a důkladné seznámení se s aktuální bezpečnostní situací. Stálé radikální nebo teroristické buňky zde nepůsobí a bezpečnostní služby tyto destinace vyhodnocují jako relativně bezpečné. Nelze však vyloučit, že v budoucnu sem ze sousedních více ohroženýchstátů radikálové přesunou část svých aktivit.

4.Minimální stupeň ohrožení terorismem

Jaké země sem patří: Arménie, Česko, Estonsko, Maďarsko, Island, Litva, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Malta, Moldávie, Polsko, San Marino, Slovinsko, Švýcarsko

Země z tohoto výčtu si mohou gratulovat. I ve světě zmítaném globálním terorismem platí za nejbezpečnější a nejméně rizikové státy v Evropě. Zatím zde nebyly pozorovány žádné teroristické aktivity a dané země zůstávají mimo zájem teroristů jak co do formování radikálních buněk, tak co do potenciálních cílů útoků. Muslimská populace v těchto zemích je nepočetná a velmi dobře integrovaná do většinové společnosti.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 úterý 16. května 2017. Anketa je uzavřena.

  • 15
  • 12
  • 10
  • 10
  • 9
  • 7
Komentáře