„Ester udělá, co se jí řekne,“ říká fyzioterapeut. Lindsey Vonnová ji dává za vzor

,
23. února 2018
Chvála na hlavu naší dosud jediné zlaté olympioničky dopadá ze všech stran a zvyšuje očekávání před jejím startem v mistrovské snowboardové disciplíně. Ester Ledecká v sobotu v noci pojede další z životních závodů v kvalifikaci paralelního obřího slalomu a půjde-li vše podle očekávání, i finále. O Ester se s uznáním vyjádřila největší sjezdová hvězda současnosti a fyzioterapeut Češky prozradil tajemství jejího úspěchu.

Nejprve se po tiskové konferenci olympijská vítězka z Vancouveru 2010 a dvojnásobná individuální světová šampionka Lindsey Vonnová vyjádřila s velkým respektem pochvalně na adresu Ester Ledecké. Té předpovídá, že může být novým vzorem mladým lidem na celém světě.

„Nastupující generace má touhu zkusit všechno možné. Děti jsou nezkažené, baží po novotách a je to pro ně důležité,“ řekla třiatřicetiletá Vonnová, která ve sjezdu žen v Pchjongčchangu skončila jako třetí. „Ester jim může dát naději, že jde soutěžit a uspět ve více sportech. Bezpochyby se dá říct, že její počínání bude mít dlouhodobý dosah.“ 

Fyzioterapeut Ester Ledecké Jakub Marek zase ví, že s touto závodnicí dosáhl určitého stropu své kariéry a bude těžké ještě pomyslnou laťku posunout dál. „To se moc nedá. Bylo by zajímavé potkat někoho, kdo by byl ještě odhodlanější než Ester,“ říká, ale spíš se té myšlence usmívá.

Zároveň prozrazuje, v čem jsou Ledecké kvality. Pro něho jako fyzioterapeuta nabízí dvaadvacetiletá závodnice jeden podnět za druhým. „Je to dobrá škola zjistit, jak to může fungovat. Ester udělá všechno, co se jí řekne – a neodmlouvá. Většina populace má opačný problém. Buď to dělají jinak, nebo se jim nechce.“

Ester se z medailové radosti dokonce zbavila přetrvávající bolesti zad. „Čekal jsem to horší. Po závodě z ní všechen stres spadl.“ A my věříme, že jí dobrá kondice vydrží a potvrdí roli favoritky sobotního závodu.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:00 23. června 2018. Anketa je uzavřena.

  • 24
  • 6
  • 5
  • 5
  • 5
  • 5
Komentáře