jít naiDNES.cz

Tvář puče proti Erdoganovi: Dříve hrdina, dnes je generál za zrádce!

Akin Öztürk ve vězení pořádně sešel! | foto: Expres

Sultán Erdogan si svou přezdívku začíná doopravdy zasloužit, jeho metody demonstrace síly totiž opravdu připomínají praktiky, za jaké by se nestyděl nejeden pradávný vládce. Vězně, kteří se údajně podíleli na tureckém pokusu o puč, nechal jít pokořujícím průvodem hanby k soudu. Mezi nimi byl také dříve velmi vážený generál Akin Öztürk!

Sultán Erdogan si očividně potrpí na svou image krutovládce. Jinak nelze vysvětlit, proč nechal přes 500 „zrádců“, kteří se dříve v Turecku pokoušeli o převrat, jít k soudu průvodem hanby v doprovodu ozbrojenců.

Úplně v čele průvodu, na který vytrvale pokřikovali kolemjdoucí, šel bývalý generál a kapitán tureckého letectva Akin Öztürk, který měl stát v čele nepodařeného pokusu o převrat. Dříve vážený muž, který měl respekt celé země, již dávno pozbyl respektu Erdogana, který s ním jedná jako s podřadným člověkem, ačkoli si jej dříve cenil a dokonce mu věnoval ocenění!

Öztürk strávil u letectva v Turecké armádě 45 let. Měl na 40 různých bojových letounech nalétáno téměř 6 tisíc hodin a chystal se odejít do důchodu, rozhodl se však nakonec jinak. S největší pravděpodobností to totiž byl právě on, kdo stál v samém čele pokusu o převrat, který měl chránit demokracii v Turecku.

Jak je vidět na fotografiích z místa, nejen generál, ale také ostatní vězni nevypadají vůbec dobře. Dosavadní pobyt ve vězení se na nich podepsal. A nečeká je do budoucna pravděpodobně nic pěkného, jsou obviněni snad ze všech myslitelných zločinů včetně vražd během násilností spojených s pokusem o převrat.

Jaké tresty jim soud přiřkne, zatím není známo, jisté je však jedno. Přílišnou shovívavost očekávat rozhodně nemůžou!

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:31 29. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  10
 • Super
  8
 • Tvl
  7
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat