Sultán Erdogan chce žáky učit džihád, evoluci jim však tají!

V Turecku se na školách má vyučovat džihád. učitelé protestují. | foto: Dailymail

Podle nového kurikula tureckého prezidenta Erdogana se pro tamější žáky velmi zásadně změní osnovy. Zatímco Darwinovu evoluční teorii mají podle ní učitelé vyučovat zapovězeno, do výuky naopak přibude teorie džihádu!

Podle nového plánu pro vzdělávání, který by měl začít být uplatňován v následujících letech, by se do výuky na základních a středních školách v Turecku měla dostat teorie džihádu. Uvedl tak prezident Erdogan v novém kurikulu, které k této příležitosti vydal.

Džihád prý je nesprávně chápán, a proto je nezbytné, aby se s ním všichni školou povinní náležitě seznámili. Džihád se většinou překládá doslovně jako „svatá válka“, která nabádá k otevřenému boji s nevěřícími, pro moderního věřícího však podle Erdogana znamená především vlastenectví. Kromě toho je svatou válku možno vést nejen s nevěřícími, ale také sám se sebou a svými slabostmi a hříchy. A právě to si prý mají žáci osvojit.

Naopak Darwinovu evoluční teorii však nové kurikulum ze školních osnov škrtá. To jistě vítají všichni kreacionisté, kteří věří ve stvoření světa v sedmi dnech vyšší silou, tedy Bohem. Učitelé v celé zemi se bouří a hodnotí tento počin jako obrovský krok zpátky. „Je neuvěřitelné, že v osmnácti letech dáváme žákům právo volit a být volen, ale upíráme jim tak zásadní znalost, jako je evoluce,“ uvedl jeden z nich.

Co z toho plyne? Spolupráce s Turky bude rok od roku náročnější. Je totiž očividné, kterým směrem se země vyvíjí. A cesta do Evropy, po které dřív toužili, to rozhodně není!

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:04 18. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Tvl
  8
 • Haha
  7
 • Cože
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat