jít naiDNES.cz

Smutný pohled do Macronovy duše: Je na dně a všichni ho opouštějí!

Macron je prý vyčerpaný, sám a na pokraji vyhoření. | foto: Profimedia.cz

Když byl Emmanuel Macron (41) v roce 2017 zvolen hlavou Francie, hýřil energií a optimismem na každém kroku. Zdá se, že dva roky prezidentování ho ale zničily víc, než kdokoliv čekal. Podle francouzského deníku Le Parisien je Macron na dně a všichni ho pomalu, ale jistě opouštějí!

List Le Parisien s odvoláním na zdroje blízké šéfovi Elysejského paláce uvádí, že francouzský prezident Emmanuel Macron je poslední dobou fyzicky vyčerpaný a osamocený. Přišel prý o své dlouhodobé poradce.

„Je na pokraji vyhoření,“ nechala se slyšet osoba blízká francouzskému prezidentovi. „Ještěže ho nalíčí, jinak by se vidělo, jak je vyřízený,“ přidal se další zdroj.

Od Macrona v poslední době utíkají jeho dříve věrní pomocníci. „Je tu někdo, kdo pro mě pracuje, kdo mi pomůže?“ měl rozzlobeným tónem Macron křičet během jedné z debat, když zjistil, že v sále není žádný z jeho poradců.

„Je sám, opravdu sám,“ konstatoval list Le Parisien Macronův současný stav. „Dobyvačná skupinka poradců, kteří Macrona doprovázeli k vítězství, je ta tam. S postupem času se jejich energie vyčerpala, jsou opotřebení,“ píše dále deník, podle kterého jeden z ministrů označil současnou situaci v Elysejském paláci za chaos.

Fyzicky a nejspíše i psychicky vyčerpaného Macrona přitom čeká již brzy velice důležitý úkol. V průběhu dubna má francouzský prezident zveřejnit analýzu poměrů ve Francii a navrhnout směr, jímž by se země měla dále ubírat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:54 31. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  86
 • Haha
  37
 • Trapas
  17
 • Cože
  13
 • Sladký
  13
 • Tvl
  13
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat