jít naiDNES.cz

Smutný pohled do Macronovy duše: Je na dně a všichni ho opouštějí!

Macron je prý vyčerpaný, sám a na pokraji vyhoření. | foto: Profimedia.cz

Když byl Emmanuel Macron (41) v roce 2017 zvolen hlavou Francie, hýřil energií a optimismem na každém kroku. Zdá se, že dva roky prezidentování ho ale zničily víc, než kdokoliv čekal. Podle francouzského deníku Le Parisien je Macron na dně a všichni ho pomalu, ale jistě opouštějí!

List Le Parisien s odvoláním na zdroje blízké šéfovi Elysejského paláce uvádí, že francouzský prezident Emmanuel Macron je poslední dobou fyzicky vyčerpaný a osamocený. Přišel prý o své dlouhodobé poradce.

„Je na pokraji vyhoření,“ nechala se slyšet osoba blízká francouzskému prezidentovi. „Ještěže ho nalíčí, jinak by se vidělo, jak je vyřízený,“ přidal se další zdroj.

Od Macrona v poslední době utíkají jeho dříve věrní pomocníci. „Je tu někdo, kdo pro mě pracuje, kdo mi pomůže?“ měl rozzlobeným tónem Macron křičet během jedné z debat, když zjistil, že v sále není žádný z jeho poradců.

„Je sám, opravdu sám,“ konstatoval list Le Parisien Macronův současný stav. „Dobyvačná skupinka poradců, kteří Macrona doprovázeli k vítězství, je ta tam. S postupem času se jejich energie vyčerpala, jsou opotřebení,“ píše dále deník, podle kterého jeden z ministrů označil současnou situaci v Elysejském paláci za chaos.

Fyzicky a nejspíše i psychicky vyčerpaného Macrona přitom čeká již brzy velice důležitý úkol. V průběhu dubna má francouzský prezident zveřejnit analýzu poměrů ve Francii a navrhnout směr, jímž by se země měla dále ubírat.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:54 31. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  86
 • Haha
  37
 • Trapas
  17
 • Cože
  13
 • Sladký
  13
 • Tvl
  13
Komentáře

Mohlo by vás zajímat