jít naiDNES.cz

„Macron si udělá z České republiky otloukánka!“ straší před volbami Zahradil

Emmanuel Macron se v případě zvolení prezidentem bude vyhraňovat vůči středoevropskému regionu, myslí si zahradil | foto: Profimedia.cz

Ostrá slova francouzského prezidentského kandidáta Emmanuela Macrona na adresu Polska a Maďarska vrhají nepříznivý stín na osud středoevropského regionu v případě zvolení tohoto ambiciozního politika. Myslí si to alespoň europoslanec za ODS Jan Zahradil.

Podle Zahradila se Macron jako prezident spojí s Německem a v tomto tandemu budou Evropské unii diktovat ostatním, včetně střední Evropy. Té hrozí role jakéhosi „otloukánka“, včetně naší malé země.

„Jde o jakési hledání vnitřního nepřítele. Británie po brexitu zase těmto lidem začíná sloužit jako vnější nepřítel. Jsou to celkem známé triky, jak odvést pozornost od vlastních selhání, tak od vnitřní krize EU. Nepochybuji, že pan Macron se to rychle naučí, pokud to už neumí,“ prohlásil Zahradil pro server Echo24.cz.

Politika Emmanuela Macrona prý postaví Česko republiku mimo budoucí “tvrdé jádro EU“. V překladu by se to dalo vysvětlit asi tak, že by se pro nás mnoho nezměnilo, protože v tomto tvrdém jádru ČR nikdy nebyla. Ale konzervativec Jan Zahradil má o budoucím možném vývoji jasný názor a na Macronovy tendence upozorňuje.

„Staneme se jenom nedůležitou součástkou francouzsko-německého motoru a brzy přijdeme o monetární, fiskální i daňovou autonomii, pak bude následovat sjednocení sociálních, zdravotních a penzijních systémů a my zamrzneme v pozici jakéhosi chudšího východního Německa,“ míní Zahradil.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:20 30. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Super
  11
 • Tvl
  9
 • Sladký
  7
 • Cože
  5
 • Haha
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat