jít naiDNES.cz

Teror na koloběžce: Opilý turista to v jednosměrce napálil do auta!

Problémů s elektrickými koloběžkami v ulicích Prahy přibývá. A řeč už není jen o nevhodném parkování či povalujících se vracích. V krátké době došlo ke druhému případu, kdy opilý cizinec na koloběžce způsobil nehodu. Tentokrát se tak stalo nedaleko hlavního nádraží, kde se šílenec vyřítil do protisměru a naboural do popelářského auta, na kterém způsobil škodu za 10 tisíc korun. Od nehody se pokusil ujet, zastavila ho však policie.

Že by se snad blížil soumrak elektrických koloběžek společnosti Lime? Celá Praha bojuje s jejich nevhodným parkováním, povalujícími se rozbitými stroji či nebezpečnou jízdou po chodníku. A pokud tomu tak nebylo dosud, nyní už situace začala být opravdu vážná.

Během velmi krátké doby došlo už ke druhému případu, kdy opilý cizinec závažně ohrozil obecnou bezpečnost. Před několika dny příslušníci pražské městské policie sdíleli šokující video, jak se muž žene na elektrické koloběžce Václavským náměstím a vrazí do skupiny turistů. Tentokrát šlo dokonce o nehodu dopravní.

Šílenec se nedaleko hlavního nádraží neohroženě vřítil do zákazu vjezdu. V protisměru jel, jako by se nechumelilo. Po chvíli proti němu ovšem vyjelo vozidlo Pražských služeb, na což cizinec vůbec nezareagoval. Zkrátka a jednoduše si jel pořád po svém.

Opilý cizinec se na elektrokoloběžce řítil zákazem vjezdu. Naboural auto...

Opilý cizinec ignoroval značku zákazu vjezdu.

Do auta následně naboural a urazil mu zrcátko, čímž podle prvních odhadů způsobil škodu za 10 tisíc korun. Od nehody se pokusil ujet, k jeho smůle však bezprostředně u místa činu zrovna parkovali strážníci.

Opilý cizinec se na elektrokoloběžce řítil zákazem vjezdu. Naboural auto...

Jelo proti němu auto.

„Před zraky strážníků z autohlídky způsobil mladík na sdílené koloběžce v ulici U Bulhara dopravní nehodu, kdy narazil do vozidla Pražských služeb a urazil mu zrcátko. Cizinec se řítil jednosměrnou ulicí poměrně velkou rychlostí a po srážce chtěl evidentně ihned zmizet. V tom mu naštěstí zabránili přítomní strážníci, kteří měli zkontrolovat okolí viaduktu, místa, kde se pravidelně schází drogově závislí,“ oznámili pražští policisté na Facebooku.

Opilý cizinec se na elektrokoloběžce řítil zákazem vjezdu. Naboural auto...

Cizinec protijedoucí auto zcela ignoroval.

Z jejich dalších slov je zřejmé, proč asi cizinec do vozu najel, jako by si ho snad vůbec nevšiml.

„Mladý cizinec byl zjevně pod vlivem alkoholu, proto u něj strážníci ještě před příjezdem Policie ČR provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 1,8 promile,“ napsali policisté.

Opilý cizinec se na elektrokoloběžce řítil zákazem vjezdu. Naboural auto...

Do auta Pražských služeb to nakonec napálil.

Kromě toho ještě viníka nehody doprovázel další kamarád, který taktéž na koloběžce projížděl ulicí v protisměru. Ten se strážníkům na místě omluvil.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat