Smrt v Hurghadě je stále záhadou. Dcera zpochybnila oficiální egyptský výsledek

Dcera zpochybňuje výsledky egyptských lékařů. | foto: koláž Expres.cz

Dcera britského páru, který zemřel v červenci v Egyptě, zpochybňuje příčinu úmrtí svých rodičů a tvrdí, že její dvanáctiletá dcera nezemřela jen náhodou. Dál chce bojovat za to, aby vyšel najevo pravý důvod jejich smrti.

Egyptský hlavní prokurátor vydal oficiální prohlášení, ve kterém konstatoval, že příčinou smrti muže Johna Coopera (†69) byla akutní úplavice způsobená E.coli a že jeho žena Susan ( †64) zemřela také na infekci způsobenou této bakterií.

Jejich dcera Kelly Ormerodová, která byla v Hurghadě na dovolené s nimi, ale tuto verzi zpochybňuje a stále poukazuje na neidentifikovatelný zápach, který byl v jejich pokoji cítit. 

Připomeňme, že večer ještě byli oba manželé v pořádku, muž zemřel v noci ve své posteli, jeho žena po převozu do nemocnice.

Trojnásobná matka navíc tvrdí, že o život skoro přišla i její dvanáctiletá dcera Molly, která noc před tragédií spala v pokoji s prarodiči. V noci se jí ale udělalo zle a vrátila se k matce na její pokoj. To jí prý zachránilo život.

Britská média nyní nejvíce věří teorii, že pár se otrávil výpary herbicidního přípravku, který byl použit ve vedlejším pokoji a šířil se klimatizací. Odborníci ale také spekulují, že se mohlo v případě manželského páru jednat o nový zákeřnější kmen E.coli, který nastupuje nezvykle rychle.

Výsledky pitvy, respektive oficiální vyjádření britských lékařů stále, nejsou k dispozici.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:29 15. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  11
 • Tvl
  11
 • Super
  10
 • Haha
  8
 • Cože
  7
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat