Otec džihádistky Lindy: Když zjistil, že dcera žije, rozplakal se!

Otec džihádistky Lindy Reiner (52) je rád, že jeho dcera žije. | foto: dailymail.com

Jak prožívá otec německé džihádistky Lindy její znovunalezení? A jak vůbec celou situaci vidí? Je především rád, že dcera žije, ať už udělala cokoli!

Reiner Wenzel (52) s matkou džihádistky Lindy již tři roky nežije, ztrátu dcery však prožíval velmi těžce. Když zmizela, zavolala mu jeho bývalá žena, aby se zeptala, zda neví, kde Linda je. On to však netušil. Matce dívka namluvila, že bude trávit víkend u kamarádky, místo toho tou dobou již seděla v letadle do Istanbulu a dál do Sýrie, kde se přidala k Islámskému státu.

Muž, který pracuje jako stavební dělník, zrovna natíral pruhy na silnici, když se dověděl, že Linda je naživu a že ji rozpoznali na fotografiích, které pořídili iráčtí vojáci. „Zkolaboval jsem, když jsem se dověděl, že žije. Slyšel jsem v rádiu, že ji našli v Mosulu. Rozplakal jsem se, přišli ke mně kolegové a snažili se mě utišit. Pak jsem dostal propustku, abych mohl jít domů,“ popisuje Rainer.

Že je dívka na fotografii jeho dcera, prý poznal hned. „Poznal jsem ji podle jizvy v obočí, kterou má odmalička. Rozsekla si čelo o zahradní houpačku,“ vyprávěl ustaraný otec. Dobře ví, že jeho dcera nejspíš páchala hrozné věci a že jí za ně hrozí soud a dokonce trest smrti. I tak si je ale jistý, že za Lindou vždy bude stát. „Jediné, co jsem celou dobu chtěl, bylo, aby moje dcera byla v bezpečí a aby se vrátila domů v pořádku. Vždycky tu pro ni budu, ať se děje, co se děje,“ uvedl.

Fotogalerie

Zda si Linda zaslouží odpuštění, asi člověku nepřísluší soudit. Její ustaraní rodiče by si však alespoň v rámci možností šťastný konec zasloužili určitě.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:00 6. prosince 2017. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  10
 • Trapas
  8
 • Super
  5
 • Cože
  4
 • Sladký
  4
 • Tvl
  3
Komentáře

Mohlo by vás zajímat