Džihádistka Linda: S manželem radikálem mě seznámila mladá Somálka

Linda se s vojáky moc dobře neměla. | foto: Expres

Džihádistka Linda (17), která v Íránu čeká na soud, jenž ji může odsoudit k smrti, poodhalila další střípky ze svého jen těžko uvěřitelného příběhu. Něco v jejím vyprávění ale nesedí. Věříte jí?

Linda (17) utekla před více než rokem z malé obce nedaleko Drážďan do Sýrie, aby se přidala k Islámskému státu. Tam se navíc provdala za jednoho z bojovníků a porodila mu dítě. Při osvobozování Mosulu její muž padl a ji zraněnou a s podvyživeným dítětem v náručí našli vojáci. Nyní čeká na soud a hrozí jí dokonce trest smrti!

„Když jsem začala mít problémy s rodiči, seznámila jsem se na chatu s jednou Somálkou, jmenovala se Fatima. Ta mi pověděla o ISIS a nakonec mě seznámila s mým budoucím manželem, za kterým jsem se potom vydala. Poradil mi, jak si mám obstarat letenku a potají odjet,“ popsala dívka. 

Její manžel, Abu Usama al-Shishani, napřed se sňatkem po dívčině příletu do Sýrie otálel. „Nakonec jsme se vzali po telefonu,“ šokovala Linda. I přesto se k muži nakonec nastěhovala a porodila mu syna. „Nikdy jsme spolu o jeho aktivitách a bojích moc nemluvili a já se do ničeho nezapojovala, byla jsem jen žena v domácnosti,“ uvedla dívka. 

I když dívka svého rozhodnutí odcestovat lituje a ráda by se vrátila zpět k rodičům do Německa, nebude to tak jednoduché. Íránská strana je totiž o poznání přísnější než Německo. „Teenageři jsou již za své jednání zodpovědní, protože vědí, co dělají. A měli by čelit následkům, obzvláště pokud se jedná o případy zvlášť závažných zločinů,“ uvedl íránský premiér Haider al-Abad s tím, že o případném trestu smrti pro Lindu rozhodne soud. 

Zda je Linda opravdu jen nevinná mladá dívka, která udělala hloupé rozhodnutí, je otázka. Ačkoli se tváří, že se do žádných aktivit ISIS nezapojila, informace armády říkají, že pracovala jako členka náboženské policie, která napomínala a také trestala ženy, které se nevhodně oblékly, a možná dokonce nějakou dobu bojovala jako sniperka. „Když jsme ji našli zraněnou, odmítala od nás přijmout jakoukoli pomoc, ačkoli byla zraněná, a byla velmi hrubá až agresivní. Hodně křičela,“ uvedl jeden z vojáků. 

Jak to s dívkou dopadne, zatím není vůbec zřejmé. Jak to tak ale vypadá, je to s Lindou pořádně nahnuté! 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:26 1. února 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  13
 • Sladký
  10
 • Super
  9
 • Haha
  9
 • Cože
  6
 • Trapas
  6
Komentáře