Bili ho tyčemi, řvali na něj bílá ku*vo: Děsivé svědectví o napadení Romy na Bruntálsku

Martina Teplíka zbila skupina Romů, která se do obce Dvorce před nedávnem nastěhovala. | foto: Facebook

Muž, kterého v obci Dvorce na Bruntálsku brutálně zmlátila skupina nově přistěhovaných Romů, byl propuštěn z nemocnice. Na chirurgii byl Martin Teplík od čtvrtka a domů si odnesl bouli na hlavě, natržené ucho a pochroumaný kotník. Otazník nyní visí nad tím, jak k incidentu došlo. Podle něj pouze okřikl děti romských sousedů, kteří ho následně brutálně zmlátili, dokonce i tyčemi. Expres se dostal i ke svědectví místního muže, podle kterého se do útoku zapojily i malé děti a na Teplíka křičely, že je ‚bílá kurva‘.

Přistěhovali se a začaly problémy. Alespoň tak popisuje mnoho obyvatel donedávna poklidné obce Dvorce na Bruntálsku situaci, která zde nastala po přistěhování romské rodiny. Kvůli čtvrtečnímu incidentu dokonce vyrazili do ulic protestovat.

O co šlo? Místní žena na Facebooku informovala o brutálním napadení, jehož terčem měl být její přítel. Brutálně zmlátit ho měla až dvanáctičlenná romská skupina, policie následně potvrdila, že skutečně tři muže v souvislosti s takovým incidentem zadržela. Napadený muž, Martin Teplík, ležel od čtvrtka na chirurgii.

Jak informuje Blesk, teprve až včera se Teplík dostal domů. Odnesl si bouli na hlavě, natržené ucho a pochroumaný kotník. Nakládačku prý dostal takovou, že si průběh incidentu ani nepamatuje.

„Vím, že jsem se sousedem kopal díry na stromky. Najednou jsem u plotu viděl, jak tam šmejdí mlaďoši od těch nových. Jde o slepou ulici, a tak jsem jim řekl, ať vypadnou. Za chvíli přijeli jejich staří a začali na mě před plotem najíždět autem. Rychle jsem vběhl do zahrady, zavřel bránu. Pak už si nic nepamatuji, probudil jsem se až v nemocnici. Zmlátili mě jako psa,“ popsal Teplík Blesku.

Takto napadený pan Teplík dopadl.

Takto napadený pan Teplík dopadl.

Prozradil také, že incidentu musel přihlížet i jeho malý synovec. Útočníci ho přitom bili mimo jiné i tyčemi po zádech. Kromě toho se prý nejednalo o první incident.

„Jejich mladí prý napadli děcka z obce, něco i zdemolovali. Třikrát kvůli nim do Dvorců musela policie,“ prozradil.

Řvali na něj ku*vo bílá

Jak Expres zjistil, Martin Teplík kromě toho na Facebooku sdílel i výpověď jednoho ze svědků. A podle ní to vypadá, že se maličké Dvorce proměnily pomalu na Divoký západ.

„Viděl jsem, jak z baráku vyběhla skupinka Romů. Začali tam brát nějaké klacky, fošny nebo trámky a nadávali. (...) Viděl jsem, jak pan T. se snaží zavřít bránu a oni ho přetlačují. Podařilo se jim ho přetlačit, spadl na zem. Oni na ten pozemek vlezli a tam ho, aniž by ho nechali se zvednout, okamžitě napadli. Bili ho do hlavy, do zad, do nohy, prostě kam jim to sedlo,“ popsal svědek s tím, že útočníků bylo nejméně osm, ale spíš deset až dvanáct a po chvíli chtěli napadnout i jeho.

Má pohmožděniny po celých zádech.

Má pohmožděniny po celých zádech.

Podle něj se do útoku na pana Teplíka zapojily dokonce i malé děti a žena.

„Účastnili se všichni, i malá děcka, podle mě tak 13 roků jim bylo, všichni do něj kopali. Byla tam i nějaká ženská, která ho kopla do obličeje,“ řekl svědek policistům během výpovědi.

Nakonec došlo jen k pokřikování, konfliktům zabránila policie.

Nakonec došlo jen k pokřikování, konfliktům zabránila policie.

V rukou u toho útočníci měli různé předměty, prý jakýsi hranol a klacky. Napadeného měli bít především přes záda.

„Stoprocentně jsem si jistý, že ten s hranolem praštil pana T. přes záda. Pan T. byl na čtyřech a on ho 2x až 3x udeřil přes záda. Potom ho obestoupili všichni ostatní a třískali ho. Řvali u toho ‚kurvo bílá‘, bylo to jako na Divokém západě,“ popisuje.

Jak se tedy zdá, útok měl zároveň i rasistický podtext. Protistrana, tedy romská rodina, která měla Martina Teplíka brutálně zbít, se ovšem slovy jednoho z útočníků bránila, že s nadávkami na jejich romský původ začal právě napadený, který tím celý incident vyprovokoval.

Fotogalerie

Komentáře