V Dubí kvůli útoku hrozí nepokoje, o víkendu se tam vydá protestovat DSSS

Od útoku v Dubí uplynul skoro týden. Koupaliště v rámci větší bezpečnosti nechalo v areálu nainstalovat kamery, zdražilo vstupné pro přespolní a město posílilo policejní hlídky. Už to vypadalo, že se vše pomalu vrací do normálu. Pak ale Dělnická strana sociální spravedlnosti oznámila, že do Dubí příští víkend vyrazí protestovat, a to proti rasismu a zvýhodňování nepřizpůsobivých obyvatel.

Zatímco se zbitý David M. (25) pomalu zotavuje z brutálního útoku, na internetu se zvedla vlna nevole po uveřejnění nových výslechů od romských účastníků konfliktu. Ti totiž tvrdí, že se všechno stalo úplně jinak, David si prý začal a rozhodně ho nezmlátili v přesile.

Tato tvrzení se nelíbí extremistickému hnutí Dělnická strana sociální spravedlnosti, které se rozhodlo do Dubí vyrazit a svůj názor na nepřizpůsobivé obyvatele tmavší pleti veřejně vyjádřit.

DSSS na sobotu 18. srpna nahlásila protestní shromáždění v Dubí zaměřené údajně proti násilí, rasismu a zvýhodňování nepřizpůsobivých občanů. Její předseda Tomáš Vandas řekl, že pochod svolal na základě žádostí lidí a chtějí tak reagovat na neadekvátní chování Romů.

Jejich komunita v Dubí se od činu distancuje, protože za incident můžou obyvatelé Teplic, kteří s nimi nemají nic společného. „Co nás znervóznilo, je svolání DSSS, se skupinou Romů jsem komunikoval, zúčastňovat se nebudou, nebudou zavdávat příčinu k dalším incidentům,“ uvedl starosta Dubí Petr Pípal.

Mezitím se koupaliště ve snaze předejít do budoucna podobným incidentům rozhodlo několikanásobně zvýšit vstupné pro tzv. přespolní návštěvníky.

Všichni útočníci totiž pocházeli z nedalekých Teplic, a aby se koupaliště vyhnulo nařčení z diskriminačního jednání, nižší výši vstupného pro místní prezentují jako slevu za trvalé bydliště v obci.

Ukážete občanku a rázem se k bazénu dostanete za třetinovou cenu. Zda toto opatření opravdu pomůže, zatím nikdo neví.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:00 12. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  42
 • Cože
  5
 • Trapas
  5
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5
 • Haha
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat