Českého pašeráka drog Michala zadrželi na Tchaj-wanu. Měl u sebe heroin a amfetamin

Čecha Michala chytili v Tchaj-wanu s taškou plnou drog. (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Tchajwanští celníci na letišti v Tchaj-peji ve středu zadrželi muže české národnosti. Podle serveru Blesk.cz má jít o jistého Michala, který měl u sebe v zavazadle velké množství drog. Spolu s ním měli být zadrženi také jeho kumpáni.

Zadržený Čech měl u sebe 538 gramů heroinu a 2308 gramů amfetaminu. Kromě něj celníci zadrželi také dva muže z Tchaj-wanu, jimž měl Michal dělat poslíčka.

Český pašerák měl ve středu přiletět do Tchaj-peje z Kambodže.

Po výslechu byli všichni tři muži obviněni z drogových deliktů a případ byl předán kanceláři státního zástupce.

„Dne 25. ledna 2019 byl rozhodnutím soudu umístěn do vyšetřovací vazby ve městě Tchao-jüan. Má přiděleného právního zástupce, nicméně zvažuje využít placených služeb jiného právního zástupce. V této souvislosti se obrátil na pracovníky České ekonomické a kulturní kanceláře v Tchaj-peji, kteří jsou se zadrženým Čechem v kontaktu,“ sdělil nám Robert Řehák, zástupce ředitele tiskového odboru ministerstva zahraničí.

Jedná se tak o další případ, kdy se občan České republiky dostal v cizině kvůli pašování drog do velkých problémů. Loni 10. ledna pákistánští celníci zadrželi Češku Terezu Hlůškovou (22), která měla v zavazadle devět kilogramů heroinu.

Tereza Hlůšková je v Pákistánu už více než rok a tamní média informují, že její případ se chýlí ke konci. Pokud ji soud shledá vinnou z pašování drog, tak si odsedí mnoho let ve zdejším kriminále.

Česká republika totiž nemá s Pákistánem uzavřenou dohodu, která by dívce povolila odsedět si trest ve své domovině.

Komentáře

Mohlo by vás zajímat