Jsou jako chodící mrtvoly! Narkomani objevili drogu z přípravků proti hmyzu

Droze se říká wasp neboli vosa, podle spreje proti hmyzu. | foto: Internet

Vynalézaví narkomani objevili nový druh drogy. Je snadno dostupná a její účinky jsou doslova hororové – lidé se pod jejím vlivem mění v chodící zombie, vůbec nevnímají a chovají se nevyzpytatelně a agresivně. Vzniká tak, že snadno dostupnou látku, jako je například marihuana nebo tabák, uživatel postříká obyčejným sprejem proti hmyzu!

Drogu, které se kvůli její přípravě říká „vosa“, si doma může připravit prakticky každý. Stačí vzít například tabák nebo marihuanu a postříkat je běžným přípravkem proti hmyzu, jako je třeba sprej Raid nebo Off.

Účinky takové drogy jsou přitom mnohem větší než u těžce dostupných tvrdých narkotik. Podle policistů se její uživatelé mění doslova v chodící mrtvoly, nevnímají a nedokážou mluvit nebo poslouchat. Látka také běžně vyvolává dýchací potíže, záchvaty nebo svalové křeče a nezřídka i ztrátu vědomí.

„Lidé úplně přestávají fungovat. Sundávají si oblečení, jí trávu, hrabou hlínu ze země a jedí ji,“ popisuje například šéf hasičů z Indianapolis. Kromě toho se ale někteří lidé mohou na droze chovat i velmi nebezpečně.

Americká policie třeba krátce před Vánoci řešila případ, kdy do domu rodiny, která právě chystala cukroví, vtrhl pětatřicetiletý uživatel ‚vosy‘. V jejich kuchyni potom sebral nůž a před matkou a čtyřmi dětmi si podřízl krk! 

To ale nebylo vše, krvácející muž následně vyskočil z okna, a když pak na místo dorazila policie, našla ho zcela nahého na stromě. Když přišel k sobě, vůbec nic si nepamatoval.

Tisíce případů užívání ‚vosy‘ zatím registrují převážně Spojené státy, podle všeho je ale jen otázkou času, kdy se takto dostupná, levná a zároveň vysoce účinná droga rozšíří do celého světa.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:00 úterý 24. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  12
 • Super
  11
 • Cože
  8
 • Sladký
  6
 • Haha
  5
 • Trapas
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat