Poprvé proti sobě! „Naše vztahy nikdy nebyly horší,“ napsal Trump o Putinově Rusku

Donald Trump dnes zasedl k přelomovému jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Obě strany předem neavizovaly témata, o kterých spolu povedou řeč, je ale jasné, že dojde především na obvinění Ruska z vměšování se do amerických voleb. „Naše vztahy s Ruskem nikdy nebyly horší,“ napsal před summitem Trump.

Prezident Spojených států Donald Trump je v jednom kole. Před více než měsícem se zúčastnil přelomového setkání s vůdcem KLDR Kim Čong-unem, teď zase jeho cesta po Evropě vrcholí jeho vůbec prvním oficiálním jednáním s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Že bude stejně jako na nedávném summitu v Bruselu co sledovat, naznačilo už Trumpovo vyjádření na Twitteru. Podle něj nebyly vztahy mezi oběma zeměmi nikdy chladnější.

„Náš vztah s Ruskem NIKDY nebyl horší kvůli mnoha letům bláznovství a hlouposti USA a nyní zmanipulovanému honu na čarodějnice,“ napsal Trump, který honem na čarodějnice označuje vyšetřování Ruska z toho, že se vměšovalo do amerických voleb. Už dříve se nechal slyšet, že v této otázce věří Putinovi, za což ve Spojených státech schytal kritiku.

V dalším příspěvku rozvedl své tvrzení o hlouposti USA a zkritizoval svého předchůdce Baracka Obamu.

Obama totiž podle něj předpokládal, že po něm úřad prezidenta převezme Hillary Clintonová. „A tak když byl informován FBI o ruském vměšování, řekl, že se to nemůže stát, že to není nic moc velkého, a NIC s tím neudělal,“ napsal Trump.

„Když jsem vyhrál já, stalo se to velkým problémem a zmanipulovaným honem na čarodějnice, který vedl Strzok,“ dodal s odkazem na Petera Strzoka, agenta FBI, kterého republikáni obviňují ze zaujatosti vůči prezidentovi.

Ačkoliv se obě strany předem dohodly, že si žádná témata k projednání nestanoví předem, je zcela zřejmé, k jaké otázce se jejich společná řeč stočí. Nepochybně si spolu budou chtít vyjasnit právě obvinění Ruska z toho, že ovlivňovalo americké volby. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:18 13. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  12
 • Haha
  8
 • Cože
  7
 • Trapas
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat