Trump si povodil Kima a chytal ho za ruku. U hostiny vtipkoval o tloušťce

Ve tři hodiny ráno našeho času nastal v Singapuru historický okamžik. Rukou si potřásli americký prezident a severokorejský vůdce. A ne jednou. V souboji o dominantní postavení neotálel především Donald Trump a Kim Čong-una několikrát chytl za ruku, poplácával ho po ramenou, dával mu přednost a usazoval ho. Jaké další střípky summit přinesl a co například oba vůdci poobědvali?

Na jedno jediné potřesení ruky s napětím čekal celý svět. V Singapuru se sešli americký prezident Donald Trump a severokorejský diktátor Kim Čong-un jako první vůdci svých zemí v historii.

O výsledku jejich jednání toho sice oba muži příliš neprozradili, podle všeho ale dopadlo dobře. Trump se na tiskové konferenci nechal slyšet, že na jednání o konkrétních bodech dohody o denuklearizaci KLDR nezbyl čas a bude otázkou až dalších setkání. Vše je ale prý na dobré cestě.

Vzájemné chování obou vůdců sice bylo odměřenější, než jaké ukázal třeba Trump s francouzským prezidentem Macronem či Kim s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem, i přesto však úsměvy nešetřili.

Na Trumpovi byla opět znát snaha zaujmout dominantní postavení. Opět to byl on, kdo inicioval časté projevy úcty, chytal Kima za ruku a držel mu ji několik vteřin, poplácával ho po ramenou a dával mu přednost v chůzi nebo ho usazoval.

Hostina a vtipálek Trump

Když skončilo jejich jednání za zavřenými dveřmi, odebrali se oba na společný oběd. I na něm Trump s Kimem jen zářili.

Donald Trump se opět snažil zaujmout vedoucí postavení. Kimovi často dával...

Donald Trump se opět snažil zaujmout vedoucí postavení. Kimovi často dával přednost a ukazoval mu, kudy má jít.

Menu bylo hodně bohaté, z obědu vůdců se stala spíše hostina. Předkrm představoval krevetový koktejl s avokádovým salátem, pálivý okurkový salát kerabu se zeleným mangem a chobotnicí či korejská plněná okurka.

K hlavnímu chodu si pak členové delegací mohli vybrat mezi konfitovaným hovězím žebrem s gratinovanými brambory, sladkokyselé vepřové se smaženou rýží yangzhou a restovanou treskou v sójové omáčce.

Rukou si oba vůdci třásli několikrát.

Rukou si oba vůdci třásli několikrát.

Bohatý byl i dezert, k němu si zúčastnění vychutnali vanilkovou zmrzlinu od Häagen-Dazs, koláč tropézienne a dort z tmavé čokolády.

Dobrou náladu podtrhl fórek prezidenta Trumpa směrem k fotografům. Požádal je, aby ho i s Kimem vyfotili tak, aby vypadali „krásní a hubení“.

Kimův přenosný záchod

O rozruch se jako tradičně postaral severokorejský vůdce svým kontroverzním zvykem. Do Singapuru si přivezl vlastní přenosnou toaletu. To samé udělal již během summitu s jihokorejským prezidentem Mun Če-inem.

Důvod k tomu má prostý. Bojí se o vlastní fekálie a moč, kterých bych se mohli zmocnit tajní agenti. Kim má strach, že by pak jeho exkrementy mohli zkoumat a zjišťovat jeho zdravotní stav či formu stravování.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:09 10. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Cože
  10
 • Super
  9
 • Trapas
  9
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
 • Tvl
  7
Komentáře