Urazila jsi mě! Trump měl seřvat dceru Ivanku, že chce jít na Bidenovu inauguraci

12. ledna
Čelí dalšímu impeachmentu, odvracejí se od něj i někteří republikáni a neotřesitelnou oporu teď Donald Trump ztrácí i u své rodiny. Dcera Ivanka, kterou má dosluhující americký prezident s manželkou českého původu Ivanou, se podle zdrojů serveru Mail Online rozhodla zúčastnit inaugurace nastávajícího prezidenta Joea Bidena, již bude její otec bojkotovat. Trumpa prý vytočila doběla a měl ji nařknout, že se spolčuje s podvodníky, kteří se ho snaží svrhnout.

O politických ambicích Ivanky, která se angažovala v otcově prezidentské kampani a poté mu dělala poradkyni, se mluví dlouhodobě. Podle zdroje z Bílého domu je právě to důvodem, proč se Trumpova dcera na Bidenovu inauguraci 20. ledna chystá.

„Ivanka se bojí, že je její slibně rozjetá politická kariéra v ohrožení. Dělá proto vše, aby si zachránila reputaci. Je přesvědčena, že účastí na inauguraci ukáže svou šlechetnost a získá si budoucí příznivce,“ řekl zdroj serveru Mail Online.

„Řekla, že musí chránit svoje politické ambice a nehodlá všechno zahodit tím, že se místo inaugurace zúčastní zahájení kampaně svého otce pro volby v roce 2024, které je stanoveno na stejný den. Nechává to na otci a Donovi juniorovi,“ dodal.

Trump hodlá Bidenovu inauguraci bojkotovat nejen svou neúčastí, ale také tím, že ve stejnou chvíli oznámí kandidaturu pro příští volby. 

Pokud by ovšem jeho oponenti prosadili impeachment, kandidovat by už nemohl nejen na prezidenta, ale ani na žádnou jinou ústavní funkci.  

Svého otce podporuje ve všech krocích.

Dosluhujícího prezidenta prý dcera mimořádně vytočila. Ivanku měl obvinit z toho, že se spolčuje se zrádci, ačkoliv rodina by měla držet pohromadě. 

Ostatně právě o podporu svých dětí se Trump po celou dobu svého prezidentování opíral, stejně jako v kampani pro uplynulé volby.

„Řekl jí, že je to urážka, že se chce spolčovat s podvodníky, kteří se ho snaží svrhnout. Také své dceři řekl, že ji přítomnost na inauguraci naopak bude tisícovky příznivců stát a že je to to nejhorší rozhodnutí, jaké kdy učinila,“ říká zdroj.

Do Bidenovy inaugurace zbývá více než týden a je možné, že Trump nakonec svou dceru zlomí. Dost možná už se tak stalo, protože podle dalšího zdroje se Ivanka na slavnostní událost nakonec nechystá.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:13 středa 12. května 2021. Anketa je uzavřena.

  • 31
  • 23
  • 22
  • 19
  • 18
  • 16
Komentáře