Tumáš, Angelo! Trump měl po ní mrsknout bonbony, Macronovi vytkl terorismus

Donald Trump prý na summitu řádil jako černá ruka! | foto: Reuters

Po nedávném summitu G7 v Kanadě svět obletěla fotografie, na které to prý americký prezident Donald Trump schytává od Angely Merkelové a „zbytku světa“. Jak se ale nyní zdá, pravda je ve skutečnosti trochu jinde a podle zákulisních informací to měli naopak ostatní státníci schytávat od Trumpa. Po německé kancléřce prý s ironickou poznámkou hodil bonbony, francouzskému prezidentovi zase nevybíravým způsobem předhazoval terorismus!

Ostrá výměna názorů mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a kanadským premiérem Justinem Trudeauem, po níž Trump odvolal svůj podpis závěrečné deklaraci, nebyla zdaleka jedinou situací, která dokazuje vypjatou atmosféru na summitu zemí G7.

Svět obletěla fotografie, která si získala oblibu zejména u Trumpových odpůrců. Americký prezident na ní sedí se založenýma ruka a okolo něj stojí ostatní představitelé svých zemí v čele s německou kancléřkou Angelou Merkelovou, která se v dominantní póze opírá o stůl. „Trump to schytává od zbytku světa,“ komentovali někteří lidé.

Jak se ale nyní ukazuje, „dobrý den“ si ve skutečnosti dělal spíš Trump ze svých protějšků.

Ředitel výzkumného centra Eurasia Group Ian Bremmer v televizi CBS odhalil pikantní detaily ze zákulisí summitu. A kamerám toho uniklo požehnaně.

Bremmer s odkazem na důvěryhodný zdroj uvedl, že kanadský premiér Trudeau spolu s Merkelovou Trumpa přemlouval k podepsání deklarace toho, že země G7 odmítají protekcionismus. Té deklarace, jejíž podpis pak prezident Spojených států po hádce s Trudeauem stejně odvolal. V první chvíli se však přemluvit nechal, jenže nadšený rozhodně nebyl.

Když na deklaraci kývl, měl Trump podle přítomného zdroje vytáhnout z kapsy dva bonbony a mrsknout s nimi na stůl přímo před Merkelovou! „Tady, Angelo. Abys neřekla, že jsem ti nic nedal,“ řekl prý ironicky.

To však nebylo zdaleka jediným jeho výstupem! Když totiž přišla řeč na problematiku terorismu, zjevně otrávený Trump, který se původně summitu vůbec nechtěl zúčastnit, utrousil hodně arogantní poznámku na francouzského prezidenta Emmanuela Macrona: „Tohle ty musíš vědět, Emmanueli, všichni teroristé jsou totiž ve Francii,“ řekl.

Štiplavý komentář si pak neodpustil ani k japonskému prezidentovi, kterému by prý do země poslal 25 milionů Mexičanů, aby viděl, jak rychle by byl pryč z úřadu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:34 20. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  78
 • Haha
  13
 • Trapas
  12
 • Cože
  10
 • Sladký
  8
 • Tvl
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat