jít naiDNES.cz

Chlapec (2) na odrážedle brázdil frekventovanou silnici. Od matky ujel 600 metrů!

Drama se šťastným koncem se odehrálo nedaleko pražských Letenských sadů. Podél frekventované silnice u nábřeží Kapitána Jaroše se tam na odrážedle proháněl dvouletý chlapec. Naštěstí si ho všiml padesátiletý cyklista, převedl ho do bezpečí a zkontaktoval městskou policii. Dítě mezitím nahoře v Letenských sadech sháněla zoufalá matka.

Tenhle příběh vůbec nemusel skončit dobře. Na úzkém obrubníku bezprostředně podél frekventované silnice u nábřeží Kapitána Jaroše pod pražskou Letnou se v úterý večer proháněl dvouletý chlapec na dětském odrážedle.

Řidiči si ho mohli jen těžko všimnout a k tragédii tak nejspíš nechybělo mnoho. Obrovským štěstím bylo, že kolem zrovna projížděl padesátiletý cyklista Martin Kontra. Ten serveru Blesk.cz popsal, že chlapec sice na odrážedle jel doslova bravurně a neuvěřitelně sebejistě, protože ale nikde kolem nebyl žádný rodič, raději ho zastavil.

Muž pak dvouletého neposedu převedl na chodník, jak zachytily kamery. Následně zkontaktoval městskou policii a přivolaným strážníkům chlapce předal do péče.

Proháněl se na odráždle podél frekventované silnice! Pražská policie řešila...

Cyklista si všiml dvouletého chlapečka, jak se podél silnice prohání na odrážedle.

Zatímco dole už příběh došel téměř šťastného konce, nahoře v Letenských sadech propukla panika. Matka malého hříšníka zoufale pobíhala sem a tam a svoje dítě v slzách hledala.

Bezmála deset minut poté, co už byl hoch v péči strážníků, konečně sama na policejní linku zavolala. Když jí operátor řekl, že hlídky ke ztracenému dítěti dole pod Letnou vyjížděly, spadl jí kámen ze srdce.

Proháněl se na odráždle podél frekventované silnice! Pražská policie řešila...

Chlapec dál spokojeně jel.

Žena okamžitě seběhla domů a ztraceného syna si převzala. Hrdinovi, který ho zachránil, poděkovat nestihla, to ale následně prostřednictvím policie napravila.

Proháněl se na odráždle podél frekventované silnice! Pražská policie řešila...

Strážníci se malého chlapce ujali.

„Jeho maminka se nám ozvala a požádala nás, abychom veřejně poděkovali cyklistovi zachránci, což tímto moc rádi činíme. Zároveň nás požádala o zaslání celého videa s tím, že ho ‚tomu lumpovi‘, až vyroste, ukáže. Přestože toto běžně neděláme, rádi jí ho poskytneme,“ napsala městská policie na svůj Facebook.

Proháněl se na odráždle podél frekventované silnice! Pražská policie řešila...

Z Letné si pro malého rošťáka přiběhla jeho matka.

A že maminka rozhodně bude mít co ukazovat. Dvouletý chlapec na odrážedle ujel minimálně 600 metrů, z toho nejméně polovinu podél silnice a další část z prudkého kopce! 

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat