Holčička (3) z Brna umírala v rozpáleném autě. Rodiče by měli zavřít!

29. května 2018
Roky na to policisté i záchranáři upozorňují, někteří lidé si ale nedají říct a životy jiných riskují. Jako například rodiče teprve tříleté holčičky z Brna. Ti v pondělí večer vyrazili na nákup, a přestože venku panovalo úmorné vedro, dítě nechali sedět v autě. Téměř umírající holčičku museli z rozžhaveného vozu vyprostit až policisté. Lidé teď volají po co nejtvrdším trestu.

V Česku padají teplotní rekordy a například v Brně včera teploměr ukazoval 29 stupňů už jen ve stínu. Ani to však dvěma rodičům nebránilo, aby svou teprve tříletou dcerku nechali sedět v autě a vyrazili na nákupy.

Jak přitom ukazuje graf, který na svých facebookových stránkách zveřejnila Městská policie Brno, při takové venkovní teplotě se vnitřek auta už po pár minutách začne nebezpečně zahřívat. Po půl hodině dokonce až k padesáti stupňům. Navíc naprosto nezodpovědní rodiče svůj vůz zaparkovali tak, že do něj zpříma pražilo slunce.

A děvčátku se tak velmi záhy přitížilo. „Všiml jsem si, tady je dítě úplně zborcené potem, ale úplně. Hýbe se, dýchá, tak jsem ještě nebušil do okna,“ oznamuje na videu jeden z kolemjdoucích strážníkům.

Graf ukazuje, jak vysoké mohou teploty v autě být.

Graf ukazuje, jak vysoké mohou teploty v autě být.

Ze slov mluvčího brněnských strážníků Jakuba Ghanema lze vyvodit, že nechybělo málo, aby došlo k obrovské tragédii. „Dívka uvnitř seděla se svěšenou hlavou, ztěžka dýchala a nereagovala ani na hlasité tlučení kovovým koncem teleskopického obušku do skla,“ uvedl.

Policisté proto neváhali a začali pohotově jednat. Rozbili okno automobilu a holčičku z něj vytáhli. Poté už se jí ujala jedna z policistek, podala jí vodu a začala chladit. Podle všeho pak dítě skončilo v péči zdravotníků a nyní už je v pořádku.

Policisté se do auta museli dostat násilím.

Policisté se do auta museli dostat násilím.

Rodiče? Na kriminál!

Současně s příjezdem sanitky dorazili na místo také rodiče dívky. „Otec hlídce nejprve tvrdil, že se vzdálili jen na pět minut, přestože od samotného oznámení na tísňovou linku uplynula přibližně čtvrthodina. Matka upřesnila, že nákupy trvaly přibližně dvacet minut,“ uvedl Ghanem.

Když byla dívka ošetřena, strážníci ji oběma nezodpovědným rodičům předali. Zároveň však o jejich chování informovali policii, která nyní bude oba dva vyšetřovat pro podezření ze spáchání trestného činu.

O vyčerpanou holčičku se starala jedna z policistek.

O vyčerpanou holčičku se starala jedna z policistek.

Jejich nedbalost by měla být nepochybně potrestána co nejpřísněji, na čemž se ostatně shodují i desítky lidí na Facebooku. Většina z nich žádá, aby policie oba rodiče poslala do kriminálu.

Nebýt včasného zásahu, celá situace by totiž mohla dopadnout tragicky. Před tím, jak nebezpečné může takové jednání být, policisté či záchranáři varují neustále.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:43 26. září 2018. Anketa je uzavřena.

  • 20
  • 11
  • 11
  • 10
  • 8
  • 8
Komentáře