jít naiDNES.cz

Poprask na akci LGBT v Detroitu: Neonacisté močili na izraelskou vlajku

Poklidnou akci LGBT v Detroitu narušili stoupenci extremistických hnutí, kteří močili na izraelskou vlajku. | foto: Reuters

Skupina neonacistů způsobila na akci LGBT komunity v americkém Detroitu pořádný poprask. Jeden ze stoupenců extremistického hnutí se nechal vyfotit ve chvíli, kdy to vypadalo, že močí na izraelskou vlajku a přitom rozdává nacistické pozdravy na všechny strany.

Národní socialistické hnutí (NSM) přerušilo v sobotu akci na podporu rodin. Bílá nacionalistická skupina, která je jednou z největších neonacistických organizací ve Spojených státech, je známá protižidovskými a rasistickými protesty. Své pověsti nezůstala nic dlužná ani tentokrát.

Obrázky z akce ukazují, že se fanoušci Pride a LGBT pokoušejí usměrnit, zpovzdálí jsou vidět také policejní hlídky.

V jednu chvíli to dokonce vypadalo, že člen neonacistické skupiny močí na izraelskou vlajku. Skupina extremistů byla založena v roce 1994 v Michiganu a tvrdí, že se specializuje na provokativní protesty a je jednou z největších a nejvýznamnějších neonacistických skupin ve Spojených státech. 

Vzkříšení NSM začalo v roce 2004, v souvislosti s úmrtími dvou hlavních neonacistických vůdců, Williama Pierce a Richarda Butlera. Na rozdíl od jiných neonacistických hnutí přijala NSM politiku náboru otevřených zbraní. Ta členům jiných rasistických skupin umožňuje účastnit se akcí NSM a připojovat se k nim. 

Mezitím ve Washingtonu bylo několik lidí bylo zraněno během průvodu hrdosti, když se dav polekal zvuků, které mnozí považovali za výstřely.

Fotogalerie

Komentáře