jít naiDNES.cz

Muž se přivázal ke sloupu a křičel, že je Spider-Man: Vlaky z Děčína nabraly obří zpoždění

Cestující, kteří měli v plánu cestovat z děčínského nádraží do Prahy, měli dnes ráno smůlu. Do dopoledních hodin tam je omezený provoz na děčínském železničním nádraží. K jednomu stožáru se přivázal muž, který o sobě prohlašoval, že je akční hrdina Spider-Man. Přivolaným hasičům, policistům a vyjednavači se ho podařilo zpacifikovat po více než šesti hodinách.

„Ve stanici Děčín je od 04:00 stále omezen provoz. Osobu ze sloupu se stále nepodařilo dostat dolů,“ informoval v ranních hodinách na Twitteru uživatel Dispečer železniční.

„Je zastaven provoz elektrické trakce a velmi omezen provoz nezávislé trakce z důvodu pohybu osoby se sebevražednými úmysly,“ uvedla Pražská integrovaná doprava (PID) na svém profilu na sociální síti.

Přerušení provozu elektrických lokomotiv měl na svědomí muž, který se mezi čtvrtou a pátou hodinou v úterý ráno přivázal ke stožáru trakčního vedení. Motorové vlaky podle Českých drah nabíraly zpoždění 50 až 70 minut.

Na nádraží zasahovali ústečtí hasiči. „Ten člověk tam byl přivázaný a prohlašoval něco ve smyslu, že je akční hrdina typu Spider-Man. Událost jsme předali drážním hasičům,“ uvedl mluvčí hasičů Milan Rudolf.

„Někdy kolem čtvrté hodiny ranní jeden člověk vylezl na stožár trakčního vedení. Policie s ním vyjednává a provoz přes stanici byl výrazně omezen, protože přes tuto část trati se musí vlaky dostat pomocí postrků,“ sdělila iDNES.cz mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová. 

Krátce před devátou hodinou ráno byl muž stále ještě přivázaný ke sloupu. Policie se ho snaží dostat dolů, zatím však úspěchu. „Na místě jsou policejní vyjednavači a snaží se muže ze sloupu dostat dolů. Muž chvíli spolupracuje, chvíli ne,“ uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová.

Polonahého muže záchranáři a policisté zpacifikovali po více než šesti hodinách poté, co na sloup vylezl. „Přišlo mi to jako nejlepší místo pro to se schovat,“ svěřil se reportérům muž, který podle svých slov několik dní utíkal před policií. „Bylo po mně vyhlášené pátrání poté, co jsem utekl z léčebny v Horních Beřkovicích,“ dodal.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat