jít naiDNES.cz

Nepustili mě do letadla, stěžuje si výtvarník Černý. Byl opilý! říká mluvčí

David Černý | foto: Profimedia.cz

Výtvarník David Černý, který proslul klikujícím autobusem, miminky na žižkovské věži nebo tankem přetřeným na růžovo, řeší problém s evropskou leteckou společností Brussels Airlines. Posádka jej dle jeho slov nepustila do letadla kvůli podezření na opilost.

V neděli se koná v Bruselu konference s názvem Revoluce není zahradní slavnost a jedním z řečníků měl být i výtvarník David Černý (51), ten ale na konferenci nejspíše bude chybět.

Na svém Facebooku totiž uvedl, že ho zaměstnanci Brussels Airlines nechtěli pustit do letadla. „Nelíbil, jsem se jim,“ napsal.

Pro server Novinky.cz pak uvedl, že se posádka chovala k němu arogantně a měli mít pocit, že je opilý.

„Svévolně jsem nebyl vpuštěn do letadla bez jakéhokoli zdůvodnění. Zaměstnanci reagovali velmi arogantním způsobem, prý jsem byl pod vlivem alkoholu,“ řekl Novinkám.

Černý také uvedl, že již půl roku nepije a že po nevpuštění do letadla odjel na krevní testy, které potvrdily nulovou přítomnost alkoholu.

Na jeho status ale již reagují lidé, kteří incident vidí z jiné strany. „Podle kolegů to celé bylo jinak,“ odpovídá Černému jeden z komentujících.

Potvrzuji, že dnes nebyl na palubu letu číslo SN 2810 z Prahy do Bruselu vpuštěn pasažér, jenž byl pod vlivem alkoholu a měl neobvyklé chování,“ sdělila mluvčí Brussels Airlines Wencke Lemmesová-Pireauxová pro ČTK.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Pondělí 18. listopadu 2019, svátek má Romana
EXPRES

jít naiDNES.cz