Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Danuše po žních nechce k Turkovi: Nerudová odmítá duel, zaplavili ji fanoušci Motoristů

  Danuše Nerudová odmítla dvě nabídky na debatu s Filipem Turkem. Její sociální sítě zaplavili jeho fanoušci. | foto: Profimedia, Instagram

  Ona do eurovoleb povede kandidátku hnutí STAN, on zase Motoristů sobě a Přísahy. Duel Danuše Nerudové a Filipa Turka se přímo nabízí, tím spíše, že podle agentur začala zmíněná koalice atakovat pětiprocentní hranici a stala se hráčem, kterého ostatní musí v boji o Brusel brát vážně. Jenže neúspěšná kandidátka na prezidentku se bývalému automobilovému závodníkovi vyhýbá, odmítla už dvě nabídky na duel. A její PR tým kvůli tomu poslední dobou má zatraceně napilno.

  Sociální sítě Danuše Nerudové totiž fanoušci Filipa Turka doslova zaplavili. Spamují je a domáhají se vysvětlení, proč konfrontaci odmítá, když se eurovolby pomalu blíží a zrovna oni dva zastávají přesně opačné názory na témata, jako jsou Green Deal či migrace.

  „Kde je duel s Turkem?“ ptají se v komentářích, které ovšem po stovkách nejen přibývají, ale zároveň také mizí. Lídryně STANu je totiž nechává promazávat.

  Jak se to seběhlo? Argumentační měření sil nabídli Nerudové a Turkovi hned dvě platformy, CNN Prima News a podcast Insider. On bez váhání přijal, ona obě dvě nabídky odmítla. Lidé se přitom shodují, že by je duel právě těchto dvou lídrů zajímal ze všech nejvíce.

  Z jakého důvodu se Nerudové do stejného studia se známým odpůrcem zeleného aktivismu nechce? Těžko říct. Nutno nicméně podotknout, že Filip Turek poslední dobou v debatách předvádí velmi dobré argumentační dovednosti.

  Vítkovy debaty ukázaly, jak moc je důležité bavit se s lidmi. Proto jsme se rozhodli, že do toho jdeme s Honzou Farským taky a přebíráme štafetu. O Evropské unii mluvíme hlavně tehdy, když od ní něco potřebujeme nebo nám něco vadí. Je na čase přestat se vymlouvat a začít mluvit i o tom, proč je naše členství tolik důležité a co všechno díky němu můžeme. Jasně, že má i své chyby, tak jako všechno na světě, my ale chceme na těchto chybách pracovat a Evropu tvořit, ne bořit. Tak přijďte za námi debatovat o Evropě, ať už našemu členství fandíte a nebo jste třeba euroskeptici.

  Těšíme se na vás!

  9.4. DEBATA BEZ CENZURY V BRNĚ
  23.4. DEBATA BEZ CENZURY V HRADCI KRÁLOVÉ
  14.5. DEBATA BEZ CENZURY V LIBERCI
  21.5. DEBATA BEZ CENZURY V PRAZE

  Všechny debaty najdete u mě v biu.

  25. března 2024 v 20:15, příspěvek archivován: 26. března 2024 v 15:31

  Mluví v klidu, věcně, bez zbytečných útoků. Nemá problém konstruktivně debatovat ani s Piráty či Zelenými, naopak. Do studií chodí připraven, argumenty opírá o statistiky a čísla.

  „Piráti aspoň mají odvahu se utkat, přitom bojují za stejné zájmy. Jenomže paní Nerudová míří s pomocí Rakušana a Fialy do evropské komise a chce vládnout celé EU,“ krčí Turek rameny.

  S ohledem na okolnosti je jasné, že duel obou by byl mimořádně sledovaný. Kývne na něj Danuše Nerudová? Volby do Evropského parlamentu jsou na programu v červnu.

  Fotogalerie