Fifinka je submisivní chudák, řvou feministky. Vyhrožují mi, řekl autor Čtyřlístku Němeček

To, že se momentálně nacházíme v době hyperkorektnosti, kdy se bojíme cokoliv říct, abychom nikoho neurazili, bohužel už víme. Ale že zasáhne i animovaný svět, kdy se feministky snaží rozvrátit dětský svět oblíbené čtveřice z Třeskoprsk, tam už končí veškerá legrace. Sám autor Čtyřlístku Jaroslav Němeček jen kroutí hlavou, čeho se to nedočkal.

Nedávno oslavila slavná čtveřice Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín půl století a děti baví i v dnešní době, jejich příběh byl dokonce několikrát zfilmován a komiks si rádi otevřou z nostalgie i dospělí lidé.

Jenže v dnešní době, kdy se řeší genderová otázka, je najednou velký problém s tím, že fenka Fifinka jako jediný ženský zástupce v jinak mužské domácnosti má podle feministek trojici sloužit, vařit, uklízet a prát. A jinak nemá žádná práva.

„Genderovou postavu považuji za nešťastnou, je to módní záležitost, která časem zmizí,“ rozpovídal se pro Český rozhlas Plus Jaroslav Němeček a prozradil i to, jak na něj dnes aktivisté útočí, že z Fifinky udělal submisivního chudáka, který poslouchá na slovo.

„Už tři měsíce řeším útoky na mou osobu, kdy je mi i vyhrožováno. Ale já se tomu musím smát. Tu postavu jsem dělal podle své maminky, která zastávala tu pravou roli ženy v domácnosti. Starala se o nás, o jídlo, o tatínka. Byla starostlivá a pečlivá, ale uměla si i dupnout a být přísná. Takovou ženu jsem zažil já jako dítě a nemyslím si, že by na tom bylo něco špatného,“ dodal autor Čtyřlístku.

Feministky řeší už i u Čtyřlístku genderovou otázku, jestli Fifinka není utlačována.

Když se podíváte na Wikipedii, jak je postava fenky popsána, zjistíte, že ona není zrovna ta, která by se od kluků nechala ponižovat a využívat. 

„Fifinka do Čtyřlístku přináší ženský element, stará se o domácnost, vaří, uklízí a zašívá oblečení. Nemá ráda nepořádek, a když po sobě ostatní členové Čtyřlístku neuklízejí, dokáže se pořádně rozčílit,“ píše se tam.

Animátor Jaroslav Němeček nemůže uvěřit tomu, jaká se na něj snesla kritika.

Není už snad dost toho šťourání se, kdo je jak nadřazený? Bojovat za dávno vybojovaná práva, kdo byl měl být takový a kdo makový? A hlavně měnit zajetou věc, která baví děti padesát let, přičemž to poslední, co by na ní měl člověk hledat, jsou nějaké genderové či feministické nesmysly. 

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:22 úterý 1. prosince 2020. Anketa je uzavřena.

  • 481
  • 66
  • 45
  • 37
  • 35
  • 27