Češi, omlouváme se! Jak na napadení číšníka v Praze reagují Nizozemci?

V sobotu večer ve Vladislavově ulici v Praze sedm cizinců z Nizozemska surovým způsobem napadlo českého číšníka na zahrádce před obchodním domem Quadrio. Číšník jim pouze řekl, aby v podniku nekonzumovali vlastní alkohol. Oni neuposlechli a šestatřicetiletého zaměstnance restaurace málem ubili.

Nizozemský server Geenstijl odhalil identitu těchto „hrdinů“, kteří se na číšníkovi vyřádili natolik, že napadený se musel podrobit operaci hlavy. 

Skupinku tvoří osobní trenér Armin Nahvi, dále Bijan Kazemi, Sanferino, P. Janssen, Naoufel Sebbane, Pejman Kazemi a Arash Nahvi. Podle jmen je zřejmé, že se ve většině případů nejedná o rodilé Nizozemce, ale o přistěhovalce.

Výše uvedený web se Čechům za výtržníky, kteří žijí v Nizozemsku, od srdce omlouvá a doufá, že mladíci dostanou tvrdý trest. 

„Češi, omlouváme se,“ stojí mimo jiné v článku, který se zabývá agresivními cizinci a jejich útokem. Mnohem ostřejší slova jsou ale k nalezení v diskuzním fóru pod článkem, kde znepokojení Nizozemci vyjadřují své opovržení nad nechutným činem.

„Na deset let s nimi do nádrže a bít je každý den. A poté jim udělat na čelo tetování: Nejsem Nizozemec,“ navrhuje například jeden z diskutérů. „Doufejme, že jim Češi dají maximální trest a že zůstanou dlouho zavřeni,“ přeje si další nespokojený Nizozemec.

A podobně ostrých komentářů směřujících k oněm sedmi „hrdinům“ je na nizozemských serverech nespočet. Většina skutečných Nizozemců se za tyto agresory stydí, nepovažuje je za obyvatele své země a přejí si pro ně co nejkrutější trest. Stejně tak ale Nizozemci skrz internet drží palce zbitému číšníkovi a přejí mu brzké uzdravení.

Je vidět, že situace, ke které došlo tuto sobotu, nenechala nikoho klidným jak v Česku, tak v zemi, odkud násilníci do Prahy přicestovali.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:43 23. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  99
 • Haha
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  6
 • Cože
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat