jít naiDNES.cz

Brutálně zbitý číšník Mirek musel na operaci! Jeho stav se zhoršuje, říká kamarád

Stav napadeného číšníka Mirka se nelepší. Dokonce nyní musel podstoupit další operaci! | foto: Profimedia.cz

Číšník Mirek, kterého v dubnu před pražskou restaurací zbila skupina cizinců, si následky brutálního útoku nese dodnes. A co víc, jeho stav se ani zdaleka nelepší. Jak potvrdil jeho zmocněnec Jiří Brych, ve středu musel ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze podstoupit operační zákrok! Dva z osmi útočníků, kteří jsou stíháni dokonce za pokus o vraždu, zatím stále čekají na soud ve vazbě.

Nechybělo málo, aby číšník jedné z restaurací v centru Prahy přišel po dubnovém útoku o život. Tehdy ho brutálně zbila skupina pěti cizinců původem z arabských zemí s holandskými pasy jen proto, že je upozornil na zákaz vnášení vlastního alkoholu.

Pětatřicetiletý Mirek utrpěl krvácení do mozku, měl zlomenou čelist a podstoupil operaci oka. Od začátku bylo jasné, že si následky ponese do konce života, nebo se z útoku bude minimálně dlouho zotavovat. Teď ale nastal ještě mnohem černější scénář.

Mirkův stav se totiž začal horšit. Během středy musel ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze podstoupit další operaci z blíže nespecifikovaných důvodů. Právu to potvrdil jeho zmocněnec, bývalý kriminalista Jiří Brych.

„Bohužel se některé věci zhoršily. Jeho stav se nelepší, spíše naopak, a tím pádem se to muselo takhle vyřešit,“ vysvětlil.

Pokus o vraždu

Zda se číšník Mirek dokáže z napadení někdy plně zotavit, to není jedinou otázkou, která aktuálně nad případem dubnového útoku visí. Veřejnost zajímá také trest, který si útočníci od soudu odnesou.

Cizinců bylo ve skupině celkem sedm a pět z nich už je zpět v Nizozemsku, kde žijí. Dva vyvázli zcela bez trestu, protože rvačce spíše bránili, další tři dostali podmínku a byli vyhoštěni. Mnohem horší vyhlídky ovšem mají bratři Armin a Arash N.

Ti totiž byli při napadení nejaktivnější a nejbrutálnější, Mirka bili i ve chvíli, kdy už ležel bezvládně na zemi, přičemž odborníci se shodli, že jedna rána navíc už mohla být smrtelná. I na základě tohoto zjištění byl jejich čin překvalifikován z těžkého ublížení na zdraví na pokus o vraždu, za což jim teď hrozí až 18 let vězení.

Na soud v současné chvíli čekají v pražské ruzyňské věznici, nedávno jim vazba byla prodloužena o další tři měsíce.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:53 5. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  19
 • Super
  10
 • Trapas
  10
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře