Nehrozí další kolaps? Obézní ministr Chovanec riskuje návrat noční můry

15. února 2017
Druhý nejmocnější muž sociální demokracie a ministr vnitra Milan Chovanec (47) se zřejmě nepoučil a má zaděláno na ošklivé zdravotní komplikace. Ty tam jsou doby, kdy na potkání rozdával moudra jako z učebnic dietologie. Teď mu hrozí návrat noční můry, která ho v minulosti téměř stála život!

Když v roce 2013 vyhlásil Chovanec válku své obludné
obezitě, vypadalo to nadějně. Neuvěřitelná politická váha přes 180 kilogramů šla během půl roku dolů, aby 187 centimetrů vysoký sociální demokrat vážil už jen zhruba metrák. Tehdejší úctyhodný výkon však upadá v zapomnění při pohledu na politika, jehož tělesné proporce urputně bojují s obtaženými košilemi.

Ministr Chovanec se znovu potýká s obezitou.

Pro kolegy ze Sněmovny není změna ministrovi fyziologie žádným překvapením, o jeho lásce k vybraným lahůdkám se v jeho okolí ví.

„V minulosti se Milan opravdu držel a krabičkovou dietu neporušoval. Změnil se jeho životní styl,“ říká jeden z jeho kolegů a jedním dechem dodává: „V poslední době toho ale má moc a možná si při jídle odpočine.“

Pozornému člověku neujde ani větší velikost saka u nošených obleků, jenže ta obezitu úspěšně neskryje. Trend v nárůstu hmotnosti Milana Chovance je šokující nejen proto, že by se tak zpronevěřil zásadám zdravého životního stylu, který razantně hlásal, ale především z důvodu kolapsu následujícího po zdánlivě banální plastické operaci břicha.

Drastické hubnutí si totiž vyžádalo krutou daň. Politik sice zeštíhlel o 60 cm v pase, ale přebytečnou vytahanou kůži si počátkem roku 2014 nechal odstranit operativně. Přišel kolaps způsobený vnitřním krvácením do břicha a kritický stav pacienta. Přesto už podle svých slov Chovanec opět hubnout nehodlá a je se svou vahou spokojený.

A co na to specialista?

„Pokud má člověk úspěšně bojovat s obezitou, jedná se o dlouhodobý proces. I když dojde k dočasnému snížení nadváhy, hrozí, že při nedostatku disciplíny a nesprávném stravování dojde k návratu na původní hmotnost,“ říká odborník na zeleninové diety Jiří Nykl. „Riziková je především skupina, která má k otylosti sklony dědičně, a potom lidé pracující pod velkým tlakem. Nadměrným příjmem potravy si často kompenzují psychické vytížení,“ říká.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:01 čtvrtek 15. června 2017. Anketa je uzavřena.

  • 41
  • 21
  • 15
  • 14
  • 10
  • 9
Komentáře