jít naiDNES.cz

Nejkrásnější pláž Chorvatska je na ho*no! Zlatý roh znečistili milionáři z jachet

Moře u chorvatské pláže Zlatý roh zamořily fekálie! | foto: Profimedia.cz

Má být chloubou Chorvatska, místo toho je doslova a do písmene na ho*no. Nebo spíš plná ho*en. Pláž Zlatý roh na ostrově Brač a přilehlé vody jsou aktuálně silně znečištěny lidskými výkaly. Ty se do moře dostaly tak, že je bezohledně vypustily nedaleko kotvící jachty, které patří často boháčům z celého světa. Stejný problém trápí i pláže u Dubrovníku.

Chorvatsko, to je letos jedna perla za druhou. Po invazi komárů a štěnic se objevil už druhý nechutný případ zamoření místního moře fekáliemi. 

Nejprve to byl stejně jako minulý rok Dubrovník, tentokrát jedna z nejvyhlášenějších pláží Zlatni rat, tedy Zlatý roh, na ostrově Brač.

O tom, že je nejen tamní moře, ale i pláž plná lidských výkalů, informoval server BOLinfo.hr. Ten na případ upozornil námořník Ivica Karmelič.

„V sobotu 20. července 2019 jsem na vlastní oči viděl, jak kotví asi patnáct jachet u pobřeží u pláže Zlatni rat. Přímo k pobřeží vypouštěly fekálie, které proud hnal na západní stranu poloostrova. Kam až oko dohlédlo, byla hladina pokryta šedou vrstvou,“ popsal muž, podle něhož se z moře linul nepředstavitelný smrad.

Moře u chorvatské pláže Zlatý Roh zamořily fekálie!

Oblíbená chorvatská pláž Zlatý roh

Zatímco v Dubrovníku za znečištění moře může kontaminace odpadními vodami, pláž Zlatý roh mají nejspíše na svědomí boháči z celého světa. Právě ti totiž často luxusní jachty kotvící v podobných destinacích vlastní.

Fotogalerie

Komentáře