Ohnivé inferno v Chorvatsku: Takhle to teď vypadá v českém dovolenkovém ráji

Tak takhle to teď vypadá v chorvatském Splitu. | foto: Profimedia.cz

Oblíbená letní destinace českých milovníků moře hlásí velký problém. Chorvatští hasiči už od pondělí večer bojují s mohutnými požáry, které nedaří uhasit. V Černé Hoře, kde hoří také, úřady už evakuovaly nejméně stovku turistů!

Gigantický požár začal v neděli večer okolo přístavního města Split. Podle deníku Jutarnji list se „ohnivé inferno“ ve večerních hodinách rozšířilo až k městu kvůli zesílení větru.

Celou noc museli hasiči bránit domy v předměstských obcích Strožanac a Podstrana. Oběti na životech zatím nejsou hlášené, několik lidí bylo hospitalizováno kvůli otravě z dýmu. Kromě Chorvatska trápí požár také sousední Černou Horu.

Podle velitele místních hasičů už má ale město Split to nejhorší za sebou. V úterý v šest hodin ráno dokonce už mohl k požáru vzlétnout první hasící letoun.

Chorvatsko trápí rozsáhlé požáry.

Chorvatsko trápí rozsáhlé požáry.

Podle odhadů oheň v okolí města Split spálil na 4500 hektarů porostu.

Bizarní věcí na hašení obřího požáru v Chorvatsku je to, že hasičům pomáhali i fotbaloví chuligáni z populárního uskupení Torcida Split. Skalní příznivci se shlukovali na Facebooku.

Torcida je světově proslulá skupina fanoušků chorvatského Hajduku Split.

Torcida je světově proslulá skupina fanoušků chorvatského Hajduku Split.

Český konzul ve Splitu Juraj Varga v rozhovoru pro ČTK sdělil, že žádný z českých občanů, kteří v okolí Splitu v současné době tráví dovolenou, nebyl zraněn, ani neutrpěl újmu na majetku.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:19 15. listopadu 2017. Anketa je uzavřena.

 • Super
  10
 • Cože
  8
 • Haha
  7
 • Trapas
  7
 • Tvl
  7
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat