jít naiDNES.cz

Obří pavouci děsí Chorvatsko, jeden se objevil dokonce i na moři!

V Chorvatsku se objevuje čím dál více obřích pavouků. Jeden z nich se objevil na moři! | foto: Facebook

Invaze komárů, štěnic... A teď se mohou bát i arachnofobici! Na internetu se v poslední době objevilo několik fotografií z Chorvatska zachycujících obří pavouky. Vůbec ta nejstrašidelnější byla pořízena u oblíbeného města Trogir. Tam se totiž obří slíďák měl uhnízdit rovnou na bójce v moři!

Chorvatsko jako letní ráj? Zapomeňte. Letos se na oblíbenou destinaci Čechů valí jedna pohroma za druhou. Vyjmenovat můžeme třeba už dvě letoviska zamořená fekáliemi (psali jsme ZDE a ZDE), ale také invazi nevábných tvorů.

Po komárech (psali jsme ZDE) a štěnicích (psali jsme ZDE) jsou to pavouci. Ne však jen tak ledajací pavouci, ale spíš obří osminohé příšery. Na sociálních sítích se takových fotek objevilo už několik.

Jedna například pochází ze souostroví Kornati, které najdeme mezi Zadarem a Šibenikem. Pavouk zachycený na fotce vypadá spíše jako z amazonské džungle.

V Chorvatsku se objevuje čím dál více obřích pavouků. Jeden z nich se objevil...

V Chorvatsku se objevuje čím dál více obřích pavouků. Jeden z nich se objevil na moři!

Daleko děsivěji pak ale vypadá fotografie pořízená u oblíbeného letoviska Trogir. Zní to sice neuvěřitelně, ale tam se obří pavouk objevil dokonce v moři, na bójce nacházející se nedaleko od pláže.

18.července 2019 v 20:10, příspěvek archivován: 26.července 2019 v 12:39

Pakyprcito na morskoj krunici

Je záhadou, jak se pavouk na takové místo dostal. Může se jednat o něčí vtípek, spousta lidí zase zpochybňuje pravost snímku, na což ale jeho autor reagoval ještě další fotkou z jiného úhlu. Možné je i to, že pavouci prostě zmutovali a naučili se plavat, což pro dovolenkáře není zrovna dobrou zprávou.

Ve skutečnosti se ale lidé tolik bát nemusí. Pavouci na fotografiích jsou sice obrovští a působí jako z hororu, podle expertů ale jde o slíďáky, kteří nejsou jedovatí.

Fotogalerie

Komentáře